Samsung heeft zijn nieuwe midrange-toestellen uit de doeken gedaan. Het gaat om de Galaxy A57 en de Galaxy A37, die als opvolgers gelden van de A56 en de A36. De telefoons zijn bijna allemaal onder de 600 euro en komen met Awesome Intelligence. Dit is wat je ervan kunt verwachten.
Lees verder na de advertentie.
Awesome Intelligence
Qua uiterlijk is het verschil tussen deze twee toestellen nagenoeg niet te zien. Wie goed kijkt ziet dat de schermranden een groot verschil maken, maar verder zijn de A37 en de A57 aan elkaar gewaagd. Toch zijn er wel degelijk grote verschillen tussen de toestellen, en dan bedoelen we niet alleen de honderden euro’s die ze in prijs verschillen. Voordat we verder die specificaties induiken kijken we eerst naar Awesome Intelligence, want dat is wat Samsung volop aanprijst op deze toestellen. Wat is het eigenlijk?
Een van de dingen die onder Awesome AI vallen zijn Circle to Search, waarmee je iets op je scherm kunt zoeken met Google, zodat je snel weet wat het kost, hoe het heet en waar je het kunt vinden. Dat kan sinds kort ook voor volledige outfits. Andere AI-functies zijn stemtranscripties in de Voice Recorder-app, zodat je snel details uit meetings haalt. AI Select popt op als je lang op het Edge Panel aan de zijkant duwt, waarna je relevante acties te zien krijgt op basis van wat je op je scherm aan het doen bent. Denk aan het analyseren van tekst. Het ondersteunt slepen vanuit verschillende vensters, zodat je makkelijk iets vanuit bijvoorbeeld Samsung Notes naar de fotobewerker sleept.
Verder valt bijvoorbeeld bij foto’s bewerken ook de Object Eraser onder Awesome AI: hiermee gumt de AI zo een object uit je foto en zorgt ook voor passende opvulling. Op specifiek Galaxy A57 is er ook nog Best Face, waarmee je een rij foto’s schiet en hij de beste gezichten bij elkaar plakt voor een goede groepsfoto. Auto Trim is ook alleen op de A57 aanwezig: hiermee kun je makkelijker automatisch een video monteren. Beide toestellen hebben filters en bewerkingssuggesties voor foto’s. Verder heb je ook de AI-assistent Bixby om aan te vragen of er iets kan worden aangepast op je toestel of om je smarthome aan te sturen en kun je bij Gemini terecht voor allerlei vragen over praktisch alles.
AI wordt gebruikt om te zorgen dat de telefoons betere foto’s kunnen maken in de nacht, maar ook belooft Samsung helderdere foto’s op deze smartphones dan op hun voorgangers. Maar wat kunnen we verder van de camera-specs verwachten? Laten we in de hardware van de midrangers duiken:
Specificaties Samsung Galaxy A57 en A37
| Samsung Galaxy A57 | Samsung Galaxy A37 | |
| Scherm | 6,7 inch AMOLED | 6,7 inch AMOLED |
| Afmeting en gewicht | 161,5 x 76,8 x 6,9 mm, 179g | 162,9 x 78,2 x 7,4 mm, 196g |
| Processor | Exynos 1680 | Exynos 1480 |
| Werkgeheugen | 8 of 12 GB | 6, 8 of 12 GB |
| Opslaggeheugen | 128, 256 of 512 GB | 128 of 256 GB |
| Accu | 5.000 mAh | 5.000 mAh |
| Camera’s voor | 50 megapixel hoofdcamera, 12 megapixel groothoeklens en 5 megapixel macrocamera | 50 megapixel hoofdcamera, 8 megapixel groothoeklens en 5 megapixel macrocamera |
| Selfiecamera | 12 megapixel | 12 megapixel |
| IP-rating | IP68 | IP68 |
| Kleuren | Awesome Gray, Awesome Navy, Awesome Icyblue en Awesome Lilac | Awesome Charcoal, Awesome Graygreen, Awesome White en Awesome Lavender |
| Adviesprijs | Vanaf 529 euro | Vanaf 429 euro |
Samsung Galaxy A57
Samsung Galaxy A57 is een toestel met een scherm van 6,7 inch en hij is met 6,9 millimeter dikte een van de dunste A’tjes. De telefoon maakt gebruik van het zogeheten ‘ambient island design’, wat inhoudt dat het camera-eiland doorschijnend is en een wat rustigere kijkervaring is qua kleuren en niet zo glanzend zijn als de rest van het toestel. De telefoon heeft dunnere schermranden en maakt gebruik van een aluminium behuizing en Gorilla Glass Victus+.
De processor die wordt gebruikt is de Exynos 1680 en de telefoon biedt 8 of 12 GB werkgeheugen, gecombineerd met 128 GB, 256 GB of 512 GB opslaggeheugen. Specifiek de A57 heeft een geavanceerd koelsysteem om te zorgen dat hij alle taken goed aankan zonder daarbij te heet te worden. De batterij is 5.000 mAh groot en kan tot 60 procent laden in 30 minuten tijd. De IP-rating is IP68. De camera’s zijn een 50 megapixel hoofdcamera, een 12 megapixel groothoeklens, een 5 megapixel macrolens en een 12 megapixel selfiecamera. Door nieuwe pixeltechnologie maakt de telefoon helderdere en scherpere foto’s dan zijn voorganger. Ook belooft Samsung een betere overgang bij het zoomen, wanneer er tussen lenzen wordt gewisseld.
Samsung Galaxy A57 wordt 6 jaar ondersteund met besturingssysteemupdates en 6 jaar aan beveiligingsupdates.
Lees verder na de advertentie.
Samsung Galaxy A57 kopen
Samsung Galaxy A57 verschijnt in de kleuren Awesome Gray, Awesome Navy, Awesome Icyblue en Awesome Lilac. Hij is verkrijgbaar vanaf 10 april voor een adviesprijs van 529 euro voor de variant met 8 GB werkgeheugen en 128 GB opslaggeheugen, 589 euro voor de variant met 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslaggeheugen en 769 euro voor de versie met 12 GB werkgeheugen en 512 GB opslaggeheugen.
Los toestel kopen
- Bekijk Galaxy A57 bij Coolblue
- Bekijk Galaxy A57 bij MediaMarkt
- Bekijk Galaxy A57 bij Bol.com
- Bekijk Galaxy A57 bij Belsimpel
- Bekijk Galaxy A57 bij Mobiel.nl
Abonnement
- Bekijk Galaxy A57 bij KPN
- Bekijk Galaxy A57 bij Odido
- Bekijk Galaxy A57 bij Vodafone
- Bekijk Galaxy A57 bij Ben
- Bekijk Galaxy A57 bij Belsimpel
- Bekijk Galaxy A57 bij Mobiel.nl
- Bekijk Galaxy A57 bij MediaMarkt
Lees verder na de advertentie.
Samsung Galaxy A37
Samsung Galaxy A37 heeft hetzelfde camera-eiland als zijn luxere broer en biedt Gorilla Glass Victus ter bescherming. Ook deze smartphone heeft een kunststof behuizing en een heel glanzende afwerking. De processor die wordt gebruikt is de Exynos 1480 en de telefoon biedt 6, 8 of 12 GB werkgeheugen, gecombineerd met 128 GB of 256 GB opslaggeheugen.
De batterij is 5.000 mAh groot en kan tot 60 procent laden in 30 minuten tijd. De IP-rating is IP68. De camera’s zijn wel een beetje anders dan die van de A57. Het gaat om een 50 megapixel hoofdcamera, een 8 megapixel groothoeklens, een 5 megapixel macrolens en een 12 megapixel selfiecamera. Ook deze maakt gebruik van de nieuwe pixeltechnologie waarmee je helderdere en scherpere foto’s moet kunnen maken.
Samsung Galaxy A37 wordt 6 jaar ondersteund met besturingssysteemupdates en 6 jaar aan beveiligingsupdates.
Samsung Galaxy A37 kopen
Samsung Galaxy A37 is verkrijgbaar in de kleuren Awesome Charcoal, Awesome Graygreen, Awesome White en Awesome Lavender. Hij is verkrijgbaar vanaf 10 april voor een adviesprijs van 429 euro voor de versie met 6 GB werkgeheugen en 128 GB opslaggeheugen. De variant met 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslaggeheugen kost 519 euro. De 12 GB werkgeheugen-variant komt niet uit in Nederland.
Los toestel kopen
- Bekijk Galaxy A37 bij Coolblue
- Bekijk Galaxy A37 bij MediaMarkt
- Bekijk Galaxy A37 bij Bol.com
- Bekijk Galaxy A37 bij Belsimpel
- Bekijk Galaxy A37 bij Mobiel.nl
Abonnement
- Bekijk Galaxy A37 bij KPN
- Bekijk Galaxy A37 bij Odido
- Bekijk Galaxy A37 bij Vodafone
- Bekijk Galaxy A37 bij Ben
- Bekijk Galaxy A37 bij Belsimpel
- Bekijk Galaxy A37 bij Mobiel.nl
- Bekijk Galaxy A37 bij MediaMarkt
Goed om te weten: dit artikel is redactioneel. Het bevat enkele gesponsorde linkjes waarvoor Androidworld eventueel een financiële vergoeding ontvangt.




Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik had nog zo gehoopt op een sd kaart slot met de nieuwe A57.
Helaas…. Geen Samsung meer voor mij.
Wel een mooi verdien model met dat niet uitbreidbare geheugen…. Boeven.
Mischien jammer maar heb je aan 512GB niet genoeg?
512GB is voldoende.
Maar ik wil mijn foto’s, video’s en andere belangrijke documenten graag op SD kunnen opslaan. Alternatief zijn cloud diensten, maar daar heb ik niet zo’n vertouwen in.
Er bestaan verloop stekkers van usb c naar gewoon usb misschien is dat een oplossing voor je?
Dank je wel voor de tip.
Maar ik ben best handig met pc’s en maak regelmatig een back-up van alles.
Ook heb ik een Samsung T7 ssd 2TB, die kan ik ook aan mijn telefoon hangen voor een back-up.
Waar het me om gaat is dat ik geen cloud dienst wil gebruiken.
En als mijn telefoon kapot gaat ik mijn meest recente foto’s documenten veilig op SD heb.
Natuurlijk kan een sd ook kapot maar nog nooit mee gemaakt.