Het Europese debuut van de Snapdragon 8 Gen5-chip is voor de OnePlus 15R. Het Chinese telefoonmerk kondigt vandaag zijn iets afgeslankte versie van vlaggenschip OnePlus 15 aan.
Lees verder na de advertentie.
OnePlus 15R
OnePlus 15R heeft 6,83 inch scherm (165 Hertz). De piekhelderheid is 3000 nits, maar hij kan ook dimmen tot 1 nit. Aquatouch en de modus om je toestel met handschoenen aan te gebruiken zijn ook beide van de partij. De smartphone biedt 12 GB werkgeheugen en 256 of 512 GB opslaggeheugen.
Lees verder na de advertentie.
De processor is gloednieuw, want het is de eerste smartphone in Europa die gebruikmaakt van de Snapdragon 8 Gen 5. OnePlus belooft 36% snellere CPU-snelheden en 11% snellere GPU-snelheden, plus 46% betere AI-prestaties dan de vorige chipset van deze generatie. De telefoon heeft daarnaast een Touch Response Chip en een G2-wifichip aan boord. Die eerste zorgt ervoor dat wanneer je snel typt of games speelt het scherm soepel werkt met de aanrakingen die je doet, De G2-wifichip is er zoals de naam doet vermoeden om de verbinding stabiel en snel te maken. Verder heeft het toestel hetzelfde koelingssysteem als de OnePlus 15.
De smartphone kan net als zijn grote zus goed tegen water en stof: hij heeft maar liefst vier IP-rating: IP66, IP68, IP69 en IP69K (hogedruk en stoomreiniging tot 80 graden). Het toestel heeft ook een onder water modus, zodat je onder water kunt fotograferen. Houd er wel rekening mee dat het dan om zoet water gaat: zout water kan de smartphone uiteindelijk stukmaken door corrosie. Maar, zoals OnePlus stelt: je kunt er wel de inhoud van een kop thee overheen laten vallen zonder dat je vervolgens een zak rijst hoeft op te offeren.
Lees verder na de advertentie.
7.400 mAh-batterij
De smartphone is in principe iets minder goed in specificaties dan de OnePlus 15, maar qua batterij heeft hij meer mAh: de accu is in totaal 7.400 mAh en het is een silicium-koolstofbatterij, wat een relatief nieuwe batterijtechnologie is. Laden kan op 80 Watt (SuperVOOC) en je kunt hem in een uurtje van 0 tot 100 procent opladen, zo belooft het telefoonmerk.
Qua camera’s kun je selfies maken met een 32 megapixelcamera met autofocus, zoals ook op de OnePlus 15. Aan de achterzijde zit een hoofdcamera van 50 megapixel, gecombineerd met een ultragroothoeklens van 8 megapixel. Je kunt er 4K-video’s mee opnemen met 120 frames per seconde. Ook op deze smartphone is de DetailMax Engine aanwezig, de nieuwe ‘motor’ van de camera’s op OnePlus-toestellen, nu de samenwerking met Hasselblad is gestopt.
Ook zit er aan de zijkant weer een Plus Key waarmee je screenshots en spraaknotities kunt toevoegen aan de Plus Mind, een speciale AI-map waarbij kunstmatige intelligentie informatie kan onttrekken uit afbeeldingen om het bijvoorbeeld in je agenda te zetten (bij screenshots van concerten bijvoorbeeld).
De smartphone wordt ondersteund met 4 besturingssysteemupgrades en 6 jaar aan beveiligingsupdates.
OnePlus 15R kopen
OnePlus 15R verschijnt in de kleuren Mint Breeze en Charcoal Black. Het toestel heeft een adviesprijs van 699 euro voor de variant met 256 GB opslag en 799 euro voor de versie met 512 GB opslag. Hij is nu vooruit te bestellen. De smartphone verschijnt officieel op 15 januari 2026.

Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten