De CEO van Nothing heeft aangeven dat het bedrijf dit jaar nog met een nieuwe premium smartphone komt. De telefoon wordt de opvolger van de Phone (1) en zal voornamelijk op het gebied van software een grote stap moeten zetten.

Lees verder na de advertentie.
Premium voor toegankelijke prijs
Het Engelse techbedrijf Nothing introduceerde vorig jaar zijn eerste smartphone. De Phone (1) richt zich onder andere op het design en moet qua gebruikservaring een premium gevoel geven voor een toegankelijke prijs. Dit doet het toestel bijvoorbeeld met zijn luxe behuizing van glas en aluminium en de bijzondere transparante achterkant met hierin 900 LED-lichtjes. In mijn review zei ik onder ander het volgende over de Phone (1):
Met zijn opvallende, fraaie en luxe design, uitstekende accuduur, kale software, prima prestaties en degelijke camera’s scoort het toestel dan ook een zeer ruime voldoende. Ik heb daarbij echt het gevoel, los van de camera en de nu nog kleine foutjes in de software, dat ik een high-end smartphone in mijn broekzak heb zitten.
Uit de review van de Nothing Phone (1)
Fouten in de software
Zoals je hierboven kunt lezen, was ik in mijn review nog niet helemaal te spreken over de software van de Phone (1). Ondanks het feit dat Nothing gebruik maakt van een fijne schone Android-schil zaten – en zitten – er nog altijd foutjes in de software.
Voor sommige bugs is er een oplossing gekomen, maar lang niet voor elk probleem. Verreweg de meest irritante fout die we zelf ondervinden, is het opslaan en maken van foto’s. Zodra je digitaal inzoomt, wil de Phone (1) soms geen foto maken en het gebeurt ook regelmatig dat het toestel een gemaakte foto niet heeft opgeslagen.

Phone (2) komt met oplossingen
Volgens Carl Pei, CEO en medeoprichter van Nothing, gaat de Phone (2) op het gebied van software grote stappen zetten. Hij zegt daar tegenover Inverse onder andere het volgende over:
“Toen we met de Phone (1) begonnen, hadden we ongeveer maar vijf ingenieurs in ons mobiele team. Veel van het werk moest door andere bedrijven worden gedaan. Op dit moment bestaat ons softwareteam uit bijna 100 mensen en ik heb veel mensen binnengehaald met wie ik eerder in mijn vorige leven werkte.”
De Phone (2) moet dit jaar nog verschijnen en hij zou hoogwaardiger zijn dan zijn voorganger. Carl Pei maakt niet duidelijk in welk opzicht dat zal zijn. “We ontwikkelen een smartphone die meer premium is dan de Nothing Phone (1) en software zal een belangrijke focus voor ons zijn.” Zodra we meer weten over de Nothing Phone (2), dan delen we dit natuurlijk op onze website en in onze app.
Wat vind jij van de Phone (1)? En wat hoop je te zien in de Phone (2)? Laat het weten in de reacties onder dit artikel.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten