Samsung 2025? Maak nu kans op een Music Frame t.w.v. €449!

Nokia verkocht in Q4 meer telefoons dan HTC, Google en ASUS

Dimitry Vleugel
Dimitry Vleugel
14 februari 2018, 16:44
2 min leestijd
Nokia verkocht in Q4 meer telefoons dan HTC, Google en ASUS

Lees verder na de advertentie.

Nokia

Vorig jaar net voor de zomer bracht HMD Global zijn eerste smartphone onder de naam Nokia in Europa uit. Een ex-werknemer van Nokia heeft het bedrijf opgezet en voor 10 jaar de licentie om Nokia-toestellen te produceren gekocht. Tijdens het Mobile World Congress van 2017 presenteerde het nieuwe bedrijf de Nokia 3 en de Nokia 5. De Nokia 6 was al uitgebracht in China maar kwam ook naar Europa. Naast deze drie smartphones met Android bracht het ook de Nokia 3310 opnieuw uit (met Snake) wat het bedrijf alleen nog maar meer publiciteit bezorgde.

De toestellen van Nokia deden het direct goed in Europa, maar in Nederland was de start nog voorzichtig omdat er bij KPN niet genoeg voorraad van de Nokia 6 voorhanden was. Nokia is erg succesvol in het Verenigd Koninkrijk waar het bij de top 3 best verkopende smartphonemerken hoort. Het feit dat Nokia een pure versie van Android gebruikt maakt het merk ook erg populair.

Q4 2017

Aan het begin van elke nieuwe periode in het jaar komen de cijfers van de periode ervoor uit. We hebben de laatste tijd al een aantal artikelen geschreven over de verkoopcijfers van verschillende merken. Ook die van Nokia zijn bekend gemaakt en het blijkt dat de Finnen het helemaal niet zo slecht doen.

De analist Neil Shah zet de verkoopcijfers van Nokia in het vierde kwartaal van 2017 voor ons in het juiste perspectief. In het laatste kwartaal verkocht Nokia al 4.4 miljoen smartphones en dat is meer dan Sony, HTC, Google, Alcatel, Lenovo, OnePlus, Gionee, Meizu, Coolpad en ASUS. In het derde kwartaal waren dat er nog ‘maar’ 2.8 miljoen. Nokia doet het dus beter dan een aantal grote en gevestigde namen in de smartphone-industrie en dat is een compliment waard.

MWC 2018

Over twee weken begint het Mobile World Congress en daar zal Nokia weer van zich doen spreken. Men verwacht daar een aantal nieuwe toestellen waaronder de Nokia 6 (2018) voor de wereldwijde release, de Nokia 7 Plus, Nokia 9, en een Nokia 3310 voorzien van 4G. 

Bron: PhoneArena

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

7

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

15 februari 2018, 21:01

Jullie trappen allemaal in dit marketing verhaaltje. In theorie is het ook waar.

Maar Nokia verkocht voor 20 dollar telefoons in landen als India enzo. Natuurlijk verkopen ze dan ook meer telefoons dan een Google, HTC etc.

Totaal geen vergelijking. En de media en dus ook AW en zijn volgers gaan er gewoon blind in mee. Hilarisch zeg.

15 februari 2018, 9:59

Getuigt van grote klasse. Liepen indertijd te lang achter de feiten aan met hun eigen besturingssysteem en de overstap naar Windows was ook geen succes. Vanuit het niets op een verzadigde markt met deze resultaten hertreden, kan niet alleen op naam van weleer. Ze maken prijstechnisch gezien, heerlijke kale Android modellen. Het is echter nog maar de vraag of ze financieel gezien hun broek op kunnen houden. Naast de grote marktleiders, is er geen electrotechnisch bedrijf, dat over zijn mobiele divisie positieve resultaten kan laten zien. Kortom Nokia is er nog niet. De naam Nokia heeft natuurlijk wel enorm geholpen om snel het vertrouwen te winnen bij de consument. Stond vorig jaar zomer bij de MM de eerste modellen te bekijken en was direct onder de indruk.

14 februari 2018, 22:49

Ik heb nu een iPhone 7, maar ik denk er aan om straks eventueel over te stappen naar de Nokia 9 als de camera in orde is. Ik ben gewoon op zoek naar een Android toestel waar ik me geen zorgen hoef te maken over updates. Verder vind ik een aardige camera ook wel belangrijk. Ik hoop dat de N9 dan ook een beetje aardige camera heeft en niet al te groot is. Op het ogenblik zijn er naar mijn idee maar 2 android smartphonefabrikanten die het goed doen met updates en dat zijn Nokia en Xiaomi, maar hou me ten goede als dit anders is.

14 februari 2018, 18:06

Dat andere merken dat hebben laten liggen komt volgens mij door het ego van top bestuurders. Vooral bij HTC.

14 februari 2018, 17:53

Verbazingwekkend simpel, zoals Nokia dit marktaandeel heeft (terug) gepakt:
* goede prijs-prestatieverhouding
* kale, stabiele Android rom
* zeer snelle updates

Als je die punten zo ziet, dan is het eigenlijk ongelooflijk dat andere merken het zó hebben laten liggen.

14 februari 2018, 17:53

Zo zie je maar wat naamsbekendheid doet. Hun toestellen zijn natuurlijk redelijk betaalbaar maar echt niet top of the bill te noemen.

14 februari 2018, 17:50

Mooie ontwikkeling. Zeker in de gaten houden aangezien ze de toestellen met stock Android verkopen.