Motorola heeft zojuist drie nieuwe smartphones aangekondigd: de Edge 50 Fusion, Edge 50 Pro en Edge 50 Ultra. Er zijn verschillende nieuwe functies bij die door AI worden ondersteund. Zo kan onder andere je achtergronden genereren die bij je outfit passen en de autofocus van je camera verbeteren.
Motorola Edge 50-serie en oordopjes aangekondigd
Motorola heeft zojuist nieuwe smartphones aangekondigd: de Edge 50 Fusion, 50 Pro en 50 Ultra. De smartphones hebben verschillende AI-functies aan boord, zoals het genereren van achtergronden, maar ook beeldstabilisatie en het verbeteren van de zoomfunctie.
Alle drie de toestellen beschikken over een IP68-certificering, waardoor ze stof- en waterdicht zijn. Motorola belooft bij de toestellen drie nieuwe systeemversies en vier jaar aan beveiligingsupdates die elke twee maanden uitgebracht worden.
Ook heeft Motorola twee paar draadloze oordopjes aangekondigd: de Moto Buds en de Moto Buds Plus. Motorola heeft ze in samenwerking met Bose ontwikkeld. De oortjes beschikken over actieve ruisonderdrukking en zijn compatibel met Dolby Head Tracking. De functie wordt ook door de nieuwe smartphones ondersteund.
Motorola Edge 50 Fusion
De Motorola Edge 50 Fusion heeft een gebogen poled-scherm van 6,7 inch. Je krijgt er een ververssnelheid van 144Hz bij. De processor die aan boord zit is een Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2. Hierdoor is de Edge 50 Fusion geschikt voor wie vooral de smartphone voor alledaags gebruik aanschaft, zoals appen, browsen en apps als Spotify gebruiken.
De achterkant heeft een camera-setup met een 50 megapixel-hoofdcamera, een 13 megapixel-groothoeklens en een selfiecamera van 32 megapixel gekregen. Met een accu van 5000 mAh kom je gemakkelijk een dag door. Is je Motorola Edge 50 Fusion leeg, dan kan je met een 68 watt-oplader snel opladen.
Motorola Edge 50 Pro
De smartphone was in India al gelanceerd, maar is dan nu echt aangekondigd voor Nederland: de Motorola Edge 50 Pro. Ook dit toestel heeft een gebogen 6,7 inch poled-scherm en een ververssnelheid van 144Hz. Daarmee kan je soepel video’s kijken en games spelen. Met 12GB aan werkgeheugen en een opslag van 512 GB kan je gemakkelijk een tijd uit de voeten.
Er zit een midrange chipset in: de Snapdragon 7 Gen 3. Hierdoor is de smartphone iets minder snel dan de Edge 40 Pro. De accu van de Edge 50 Pro beschikt over 4500 mAh en is op te laden met maximaal 125 watt. Fijn als je snel je smartphone weer wil gebruiken. Ook de optie voor draadloos opladen is aanwezig: maximaal 50 watt.
Motorola Edge 50 Ultra
Ook de Motorola Edge 50 Ultra is uit de doeken gedaan. Zoals de naam al verraadt, is dit de high-ender uit de Edge 50-serie. Net als de Edge 50 Fusion en de Pro heeft het Ultra-toestel een gebogen 6,7 inch poled-scherm. Met een ververssnelheid van 144 Hz is het scrollen op social media erg soepel.
Onder de motorkap van de Edge 50 Ultra zit een Snapdragon 8s Gen 3-chipset. Net ietsje goedkoper dan de Snapdragon 8 Gen 3, die bijvoorbeeld in de Samsung Galaxy S24 Ultra terug te vinden is. De 8s-variant is gelukkig nog steeds krachtig genoeg voor games, grafische apps en multitasking.
Op de achterkant van de Edge 50 Ultra zijn een 50 megapixel-hoofdcamera, een 50 megapixel groothoeklens en een 64 megapixel-telefotolens. Hierdoor kan je op alle fronten scherpe kiekjes schieten.
Specificaties
Motorola Edge 50 Fusion | Motorola Edge 50 Pro | Motorola Edge 50 Ultra | |
Besturingssysteem | Android 14 | Android 14 | Android 14 |
Scherm | 6,7 inch POLED 144 Hz | 6,7 inch POLED 144 Hz | 6,7 inch POLED 144 Hz |
Grootte en gewicht | 161,9 x 73,1 x 7,9 mm, 174,9 gram | 161,23 x 72,4 x 8,19 mm, 186 gram | 161,09 x 72,38 x 8,59 mm, 197 gram |
Processor | Snapdragon 7s Gen 2 | Snapdragon 7 Gen 3 | Snapdragon 8s Gen 3 |
Camera’s | 50 MP hoofdcamera, 13 MP groothoeklens, 32 MP selfiecamera | 50 MP hoofdcamera, 13 MP groothoeklens, 10 MP telelens, 50 MP selfiecamera | 50 MP hoofdcamera, 50 MP groothoeklens, 64 megapixel telelens, 50 megapixel selfiecamera |
Opslag | 128 GB, 256 GB of 512 GB | 512 GB | 1 TB |
Werkgeheugen | 8 of 12 GB | 12 GB + RAM Boost | 16 GB |
Batterij | 5000 mAh | 4500 mAh | 4500 mAh |
Ondersteuning | 3 OS en 4 jaar beveiliging | 3 OS en 4 jaar beveiliging | 3 OS en 4 jaar beveiliging |
Kleuren | Forest Blue, Hot Pink, Marshmallow Blue | Black Beauty, Luxe Lavender, Moonlight Pearl | Forest Gray, Nordic Wood, Peach Fuzz |
Adviesprijs | vanaf 349,99 euro | 699,99 euro | 999,99 euro |
Prijs en release
Voor de Edge 50 Ultra geldt een adviesprijs van 999,99 euro. Vanaf eind mei kan je het toestel in Nederland aanschaffen. Je kan kiezen uit de kleuren Forest Grey, Nordic Wood en Peach Fuzz.
Voor de Motorola Edge 50 Pro betaal je een adviesprijs van 699,99 euro. Die Edge 50-uitvoering is vanaf nu te koop in Nederland. Qua kleuren kan je kiezen uit Black Beauty, Luxe Lavender en Moonlight Pearl. Die laatste is een speciale editie.
Liever de Motorola Edge 50 Fusion? Dan betaal je 349 euro op de releasedag, die midden mei plaatsvindt. De kleuren die je bij de Fusion-smartphone hebt zijn Forest Blue, Hot Pink en Marshmallow Blue.
De Moto Buds Plus zijn vanaf nu verkrijgbaar in Nederland voor een adviesprijs van 149,99 euro. Je kan kiezen uit de kleuren Beach Sand en Forest Gray. Liever de Moto Buds? Dan betaal je nog 59,99 euro. Wel komen die oordopjes op een later moment uit: begin mei 2024. Bij de Buds kan je kiezen uit de kleuren Coral Peach, Glacier Blue, Kiwi Green en Starlight Blue.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Gezien de hoge prijs van de Edge 50 Pro en Ultra is het updatebeleid gewoon ondermaats. Voor zoveel geld mag je minimaal 5 jaar beveiligingsupdates verwachten. Ook had er in de Edge 50 Pro best een snellere processor mogen zitten bijvoorbeeld een SD 8 Gen 2 van vorig jaar. Verder best leuke toestellen maar met uitzondering van de Edge 50 Fusion minimaal €250 te duur .
De Fusion is een leuk alternatief voor een Samsung A35 als je updatebeleid minder belangrijk vindt.
Over een maand of twee zakt de prijs wel weer
Ultra vind ik een mooi toestel.