Motorola heeft zijn nieuwste vlaggenschip aangekondigd, de Motorola Edge 40 Pro. Deze krachtige telefoon komt met een Snapdragon 8 Gen 2-chipset en nog een aantal veelgevraagde eigenschappen. Dit zijn de belangrijkste zes kenmerken van de Motorola Edge 40 Pro.
Dit is de Motorola Edge 40 Pro
De Motorola Edge 40 Pro volgt de Motorola Edge 30 Pro op met een aantal interessante functies die ontbraken op de Edge 30 Pro. We nemen alle specs met je door.
1. Scherm heeft hogere verversingssnelheid
Allereerst heeft de Edge 40 Pro een 6,7 inch fullHD+ OLED-scherm, net als zijn voorganger. Wel is de verversingssnelheid opgeschroefd van 144 Hz naar 165 Hz voor extra soepele beelden. Het toestel heeft een zogenaamd sand-blasted aluminium frame en afgeronde schermranden voor een premium look & feel. De Edge 30 Pro heeft een vlak scherm en een plastic frame.
2. Eindelijk een IP68-certificering
De achterzijde is beschermd door Gorilla Glass Victus. Hierdoor kan de telefoon een val van 2 meter hoogte overleven. Er is nu ook een IP68-certificaat. Dat wil zeggen dat je de telefoon tot 1,5 meter diep onderwater kan houden gedurende maximaal een half uur. De Motorola Edge 30 Pro heeft een IP-classificatie van IP52 en is hierdoor stof- en (deels) spatwaterdicht.
3. Dieptecamera maakt plaats voor telefotocamera
De belangrijkste sensors van de Motorola Edge 40 Pro zijn de 50 MP hoofdcamera met optische beeldstabilisatie en de 50 MP ultragroothoekcamera waarmee je beelden neemt in een hoek van 114 graden. Die camera kan ook macrofoto’s maken. De aparte dieptecamera voor portretfoto’s is er niet meer. Daarvoor is er nu een 12 MP telefotocamera in de plaats gekomen. Deze camera kan tot 2x optische inzoomen en portretfoto’s en portretvideo’s maken. De 60 MP selfiecamera is gelijk gebleven.
Verder werkt Night Vision nu met zowel foto’s als video’s en is er een functie genaamd ‘Horizon Lock Stabilisation’. Bij extreme sporten zoals mountainbiken of skiën zorgt deze functie ervoor dat je video gestabiliseerd en op de horizon gericht blijft, zelfs als je de smartphone tijdens actiescènes 360° draait.
4. Van 68W naar 125W snelladen
De telefoon draait op de krachtige Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2-chipset met 12 GB werkgeheugen en 256 GB opslag. De accu is iets kleiner dan die van de voorganger: 4600 mAh in plaats van 4800 mAh. Motorola heeft in ruil daarvoor het snelladen van 68W naar 125W opgehoogd. Hierdoor kan de telefoon met 6 minuten weer een dag mee en in 23 minuten is de Edge 40 Pro volledig opgeladen. Daarnaast ondersteunt de telefoon 15W draadloos laden en 5W omgekeerd laden.
5. Een jaar extra updates
De Edge 30 Pro werd uitgebracht met Android 12 en krijgt van Motorola twee jaar lang Android-updates en drie jaar lang beveiligingsupdates. De Motorola Edge 40 Pro draait op Android 13 en krijgt drie jaar Android-upgrades en vier jaar (tweemaandelijkse) beveiligingsupdates.
6. Hogere adviesprijs
De Motorola Edge 30 Pro kwam voor 799,99 euro in de winkels te liggen. De Motorola Edge 40 Pro is beschikbaar in de kleuren Interstellar Black en Lunar Blue voor een adviesprijs van 899 euro. Je betaalt dus 100 euro meer.
Motorola Edge 40 Pro kopen
De Motorola Edge 40 Pro is beschikbaar in de kleuren Interstellar Black en Lunar Blue voor een adviesprijs van 899 euro.
Specificaties
Motorola Edge 40 Pro | Motorola Edge 30 Pro | |
Afmetingen en gewicht: | 161,2 x 74 x 8,6 mm, 199 gram | 163,1 x 76 x 8,8 mm, 196 gram |
Behuizing: | Gorilla Glass Victus (voor- en achterzijde) aluminium frame, IP68 stof- en waterdicht | Gorilla Glass 3 (voorkant), Gorilla Glass 5 (achterkant), plastic frame, IP52 stof en (deels) spatwaterdicht |
Scherm: | 6,67 inch Full HD+ (2400 x 1080 pixels), OLED, 165 Hz, 394 ppi, HDR10+, 20:9 | 6,7 inch fullHD+ OLED, 144 Hz, 393 pp, HDR10+, 20:9 |
Processor: | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 |
Werkgeheugen: | 12 GB | 12 GB |
Opslaggeheugen: | 256 GB | 256 GB |
Camera’s achter: | 50 MP hoofdcamera f/1.8 met OIS, 50 MP ultragroothoekcamera f/2.2 en 12 MP telefotocamera met 2x optische zoom f/1.6 | 50 MP hoofdcamera f/1.8 met OIS, 50 MP ultragroothoekcamera f/2.2 en 2 MP dieptecamera f/2.4 |
Camera’s voor: | 60 MP f/2.2 | 60 MP f/2.2 |
Accu: | 4600 mAh, 125W snelladen, 15W draadloos laden, 5W omgekeerd laden | 4800 mAh, 68W snelladen, 15W draadloos laden, 5W omgekeerd laden |
Androidversie | MY UX gebaseerd op Android 13 | MY UX gebaseerd op Android 12 |
Updatebeleid: | 3 Androidversies + 4 jaar beveiligingsupdates | 2 Androidversies + 3 jaar beveiligingsupdates |
Extra’s | IP68, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, stereospeakers, Dolby Atmos, vingerafdrukscanner aan de zijkant | IP52, Wifi 6, Bluetooth 5.2, 5G, stereospeakers, vingerafdrukscanner aan de zijkant |
Kleuren | Interstellar Black, Lunar Blue | Cosmos Blue, Stardust White |
Adviesprijs | 899 euro | 799 euro |
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Relatief betaalbaar in vergelijking met Samsung en Apple. 165 Hertz scherm lijkt mij onzin, trekt alleen maar sneller de accu leeg. Jammer dat de telelens niet verder kan inzoomen, had graag 5x optische zoom gezien. Fijn is ook het snelle opladen en de relatief schone software. Hopelijk wordt het updatebeleid waargemaakt en liefst nog enkele jaren uitgebreid. Als camera’s en accuduur goed zijn een leuk alternatief voor de Samsung S23+ en andere vlaggeschepen.
Heb al jaren een Motorola telefoon en inderdaad update beleid was waardeloos, maar heb nu een Edge 20 pro en daar is het update beleid al beter op geworden. Zodra dit abonnement verlopen is ga ik zeker weer voor een Motorola telefoon. En deze Edge 40 pro ziet er prima uit. Uiterlijk en qua specs.
Ziet er mooi uit dit toestel en de specs zijn ook goed en update ja ze doen nu allemaal 3 jaar. Dus daar zou ik me niet zo druk om maken. Vind je dat te weinig neem dan een ander Apple heeft tot 6 jaar.
7. Waardeloos update beleid
Google geeft maar 4 jaar en ik krijg gewoon maandelijks mijn updates bij Samsung, mijn tablet krijgt het per kwartaal en dat was van te voren bekend.
Ik ben het met eens wat android versies betreft. Dat zou gewoon zou de 2 jaar kunnen. Kunnen ze gelijk een device langer ondersteunen.
Lenevo heb ik al helemaal geen vertrouwen in ?
Samsung schakeld na een aantal jaren bij beveiligingsupdates over naar kwartaalupdates terwijl Google 5 jaar lang maandupdates blijft geven wat toch een stuk veiliger is . De 2 maandelijkse updates van Motorola zijn nog minder veilig maar wel een stap in de goede richting want het updatebeleid was dramatisch slecht. Afwachten wat Lenovo als eigenaar van Motorola er van waar gaat maken. Android updates voegen de laatste jaren weinig toe en de meeste fabrikanten leggen er ook nog hun eigen zware en logge softwareschil overheen. Wat dat betreft kan Samsung nog best het nodige van Motorola leren ook wat betreft bloatware.
OnePlus en Xiaomi moeten zich nog bewijzen en google heeft een jaar minder dab Samsung. Motorola heb ik sowieso geen vertrouwen in.
Het is inderdaad nog niet zo goed als het updatebeleid van high-end smartphones van onder andere Samsung, OnePlus, Xiaomi en Google. Maar het komt zeker in de buurt en is wel een goede stap vooruit ten opzichte van eerst. En met drie upgrades en vier jaar updates – wat voor velen genoeg zal zijn – kun je het zeker niet meer als (groot) minpunt aanduiden IMO.
Je moet maar hopen dat je krijgt bij Motorola en dat is sowieso niet genoeg
Kijk naar Samsung die geeft 5 jaar met 4 android versies.
Drie Android-upgrades en vier beveiligingsupdates is wel voldoende toch? Op beide vlakken ook één (jaar) meer dan de Edge 30 Pro