June Android Drop is gearriveerd met leeshulpje en nieuwe emojicombi’s

Laura Jenny
Laura Jenny
2 juni 2026, 23:55
3 min leestijd

Google heeft tijdens Google I/O een flinke batterij aan nieuwe functies aangekondigd, maar nu komen die ook daadwerkelijk naar Android. In een nieuwe June Android Drop zien we onder andere de bredere uitrol van Quick Share naar iPhones en de functie om van Google Foto’s advies te krijgen over wat je aan kunt trekken. Alleen: veel functies zijn nog niet in Nederland beschikbaar.

Lees verder na de advertentie.

June Android Drop

Google heeft verschillende nieuwe dingen aangekondigd die nu in de ‘drop’ zitten, wat puur betekent dat er een update is waarin die nieuwe mogelijkheden worden toegevoegd. Het zegt echter niets over welk land het krijgt, want veel functies hebben en krijgen we in Nederland voorlopig nog even niet. Zo is er een nieuwe functie die in de Telefoon-app herkent wanneer oplichters je geliefden nadoen. De AI van Google kan tijdens het gesprek vaststellen dat dit mogelijk niet is wie je denkt dat het is. Er staat dan bijvoorbeeld dat ‘Mama’ belt, maar vervolgens verschijnt in beeld de melding dat dit je moeder mogelijk helemaal niet is.

Verder weten we nog goed dat we Paris Hilton voorbij zagen komen in Google I/O: nu komt de functie voor het zoeken van complete outfits er ook echt aan in Circle to Search, en ook in Nederland. Iedereen met een toestel op Android 14 en hoger krijgt het, zolang er Circle to Search op het toestel draait. Het werkt als volgt: met Circle to Search kun je een hele outfit zoeken in plaats van dat je apart de rok en het shirt moet vinden. Je trekt gewoon de cirkel om de hele persoon en je krijgt een outfit van top tot teen.

Lees verder na de advertentie.

Je eigen digitale kast in Google Foto’s

Een iets spannendere nieuwe functie is de digitale kast. Het is er nu nog nergens, maar vanaf volgende week rolt het uit naar Amerikanen, Brazilianen en Indiërs die van Android 10 en hoger gebruikmaken. Met de digitale kledingkast houdt Google Foto’s op basis van eerder geüploade foto’s bij wat voor outfits je allemaal hebt gedragen. Jij kunt je favoriete looks opslaan voor later en zo weet je sneller wat je aan kunt trekken.

Lees verder na de advertentie.

Hulpdiensten in de Persoonlijke veiligheidapp

Gezinnen krijgen nieuwe opties binnen de Persoonlike veiligheid-app. Google schrijft: “Kinderen jonger dan 13 jaar krijgen toegang tot handige functies in de Personal Safety-app (Persoonlijke veiligheid), zoals het tonen van hun medische informatie en het instellen van noodcontacten op het vergrendelscherm van hun apparaat. Ook kunnen ze auto-ongelukdetectie inschakelen, waarmee na een ongeval automatisch de hulpdiensten worden gebeld en een sms naar noodcontacten wordt gestuurd. Daarnaast kunnen tieners locatiebepalingsfuncties in de app gebruiken, zoals de Veiligheidscheck en realtime delen met noodcontacten. De Personal Safety-app is wereldwijd beschikbaar.”

Leeshulp in Google Play Boeken

Google geeft Google Play Boeken een nieuwe leeshulp waarmee je op ‘Praat me bij’ kunt drukken (Catch Me Up) om even een samenvatting of een belangrijk moment te horen voordat je je kooi ingaat. Het rolt momenteel uit in de Google Play Boeken-app, maar alleen bij bepaalde Engelse boeken.

Nieuwe aanwinsten binnen Emoji Kitchen

Verder benadrukt Google in een blog dat het nu Quick Share laat werken met AirDrop, waardoor je ook snel bestanden naar mensen kunt sturen met een iPhone. Ook zijn er nieuwe emoji om te mixen in de Emoji Kitchen binnen Gboard:

What's New in the June Android Drop 💚

Kijk jij uit naar een van deze functies? Deel het in de reacties.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!