Samsung Galaxy S25: Nu met Galaxy Tab S6 Lite!

Je vindt meer oplichters dan potentiële relaties via datingapps

Redactie Androidworld
Redactie Androidworld
12 februari 2022, 10:22
3 min leestijd

Volgende week is het zover, Valentijn: de dag om de liefde te vieren. Door corona zijn veel mensen begonnen met het digitaliseren van activiteiten in hun leven. Zo heb je telewerken, maar ook online daten. Onderzoek toont aan dat het gebruik van datingapps tijdens de lockdown is toegenomen en dat meer mensen datingapps hebben gedownload. 

Lees verder na de advertentie.

Waarom worden datingapps gebruikt? 

Een onderzoek van Kaspersky toont aan hoe datingapps worden gebruikt, wat mogelijke bedreigingen zijn en wat je als gebruiker kunt doen om je tegen die bedreigingen te beschermen. Vier op de vijf Nederlanders geeft aan dat ze in het verleden een datingapp gebruikt hebben of er op dit moment een gebruiken. De meerderheid hiervan kiest voor deze apps omdat ze op zoek zijn naar een langdurige relatie (41%). Maar liefst 40% gebruikt de apps om nieuwe mensen te leren kennen en 27% omdat ze op zoek zijn naar seksueel contact.

De meeste mensen zoeken dus een langdurige relatie, maar het lukt maar 35% om dat te vinden via een datingapp. Het lukt 68% wel om nieuwe mensen te leren kennen en 69% om seksueel contact te vinden. 

Oplichting 

Natuurlijk is niet iedereen digitaal aan het daten. In het onderzoek staat dat 15 procent van de Nederlanders nog nooit een datingapp heeft gebruikt. De helft geeft als reden dat ze liever mensen in het echt ontmoeten. Een andere groot deel (29%) geeft echter aan dat ze de mensen op datingapps niet vertrouwen en 27% is bang om opgelicht te worden. 

Dit laatste is een vaak voorkomend probleem op datingapps. Mensen doen zich voor als iemand anders, gebruiken oude foto’s of vragen zelfs om geld. Iets minder dan de helft van de datingappgebruikers zei dat ze vaak fake profielen tegenkomen en 45 procent is hierbij gecontacteerd door een oplichter of werden zelfs opgelicht.  

Tevredenheid

Oplichting is echter niet het enige waarover gebruikers niet tevreden zijn. Het vertrouwen in de algoritmes is niet enorm hoog. Meer dan de helft vindt dat het algoritme goede matches voorstelt, maar slechts 41% is van mening dat een AI hen echt een perfect match kan vinden. Opmerkelijk is dat een kwart van de gebruikers aangeeft dat ze een relatie met een AI hebben gehad of zouden overwegen. 

Er zijn dan wel problemen op datingapps, velen beoordelen de apps positief. Iets meer dan de helft van de gebruikers vindt dat de apps daten makkelijker hebben gemaakt en hetzelfde percentage zegt dat ze het leuk vinden om datingapps te gebruiken. 

Toekomst

Toekomst-antropoloog Dr. Roanne van Voorst ziet aankomende zomer de datingwereld rooskleurig in. “Toen ik onderzoek deed tijdens de lockdowns, merkte ik dat datingapps vooral voor veel jonge mensen heel belangrijk werden. Omdat cafés en sportscholen dicht waren, vormden apps de enige manier om anderen te kunnen leren kennen. Met elkaar chatten is wel iets heel anders dan elkaar zien. Je kunt niet goed inschatten of je iemand werkelijk aantrekkelijk vindt. Zelfs bij bellen werkt onze intuïtie minder goed dan bij een échte ontmoeting, waar je elkaar kunt horen, zien en voelen.” 

Ze vertelt ook dat het door het slechte weer de afgelopen maanden lastig bleek om iemand die je op een datingapp leerde kennen in de buitenlucht te ontmoeten. “Vooral vrouwen vonden het onveilig om op een eerste date al thuis af te spreken. Gelukkig komt de zomer eraan én lijkt het erop alsof de restaurants en kroegen open gaan. Mijn advies voor alle liefdeszoekers: gebruik de datingapp voor een eerste oriëntatie, maar spreek vooral snel in het echt af als je denkt dat je een klik met iemand hebt. Dan merk je direct of dat klopt of dat het slechts een digitale fling was.” voegt ze eraan toe. 

Gebruik jij wel eens datingapps?  Laat het weten in de reacties onderaan het artikel.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over datingapps? Download dan onze Android-app en volg ons op FacebookInstagramYouTubeTelegram en Twitter.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

9

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

14 februari 2022, 15:02

Ik wil vragen stellen over mijn S9 en mijn Tab 7 FE 12.4 maar ik vind niet waar ik dat moet en kan doen. Help, help.

14 februari 2022, 14:45

Precies criminelen zijn het die juist leven van die oplichters.

13 februari 2022, 22:19

Ook de makers van datingsites zijn oplichters. Je betaald een hoop, en je krijgt er niets voor terug.

12 februari 2022, 20:46

goed dat androidworld hier ook aandacht aan besteedt. een gewaarschuwd mens telt voor twee.

ik vraag mij wel af wat datingapps doen om oplichters hier van te weren. hoe pakken ze de oplichters aan?

Gewist profiel
12 februari 2022, 15:43

Op Twitter onlyfsns zitten ze ook nog allemaal oom voor geld nergens anders voor triest volk is het.

Gewist profiel
12 februari 2022, 15:40

Ja je weet dat je daar word belazerd. Op alle daling site apps zitten vaak ook nog de zelfde op ook dus een gewaarschuwd mens telt voor 2. Het zijn gewoon laat ik het plat zeggen hoeren die betaald moeten worden.
Zowel mannen als vrouwen vaak ook nog van buitenlandse afkomst het zit er vol mee.

12 februari 2022, 12:02

De verhalen over Casanovas en Gold diggers zijn niet van de lucht. Sneu voor de mensen die het treft. Goed dat jullie er aandacht aan besteden.

12 februari 2022, 11:46

Ik zal wel een ouwe lul zijn met mijn 44, maar ik moet niks hebben van die apps. Ik ben gewoon old school van iemand in de kroeg, club , werk, straat, supermarkt etc tegen komen.

Niet dat fake gedoe in die apps waar iedereen zich beter voordoet dan dat hij / zij is.

12 februari 2022, 11:29

Het grootste probleem met datingapps is dat ik spuuglelijk ben. Tsja, wat dan? ?