Je kunt straks je telefoon ontgrendelen met je Galaxy Watch

Laura Jenny
Laura Jenny
4 september 2023, 8:00
2 min leestijd

Google kondigde eerder dit jaar ‘watch unlock‘ aan, een functie waarmee je via je smartwatch je smartphone kunt ontgrendelen, als die in de buurt is. Galaxy Watch blijkt straks ook ondersteuning te bieden aan die functie.

Lees verder na de advertentie.

Watch Unlock

Google en Samsung werken de laatste tijd nauw samen en daartoe behoort vooral de samenwerking op het gebied van smartwatches in de vorm van Wear OS-mogelijkheden. In de meest recente Wear OS 4-update lijkt het erop dat Samsung Galaxy Watch 5 ondersteuning krijgt voor de mogelijkheid. Of tenminste, het voorwerk, zodat wanneer watch unlock lanceert, het werkt op de smartwatches van Samsung. 

Watch unlock is wel een functie waarop we lang moeten wachten. Het is vele maanden geleden al onthuld als mogelijkheid voor bepaalde Wear OS 3-horloges. Het idee is heel goed: je kunt met je wearable je telefoon of zelfs je Chromebook ontgrendelen. In eerste instantie stond het bekend als ‘smart lock’, maar het blijkt nu ‘watch unlock’ te gaan heten. Hoe het in het Nederlands heet, dat weten we nog niet, maar waarschijnlijk iets in de trant van ‘ontgrendelen via smartwatch’, al is dat wel een wat lange naam.

Het lijkt er wel op dat het niet lang meer gaat duren voordat de mogelijkheid wel live gaat. Op X zegt techexpert Mishaal Rahman dat @armrods heeft gezegd dat Wear OS nu een lijntje code heeft dat com.google.android.clockwork.active_unlock heet. Nog even geduld opbrengen dus, maar het nieuws is dus dat Samsung-smartwatches ook met deze handige, aankomende functie meedoen. Echter is nog onduidelijk welke slimme horloges precies wel en welke niet tot de ondersteunende wearables behoren van smart unlock.

Wat vind jij van deze functie om je telefoon of Chromebook snel te kunnen ontgrendelen via je pols, als ze in de buurt zijn? Zie je het graag, of liever niet? Laat het nu achter in de reacties op dit artikel.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

8

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

Plaats een reactie
5 september 2023, 21:25

Dat ze eerst maar eens de standaard bugs oplossen. Als ik google assistent gebruik blijft hij aangeven dat dit apparaat op dit moment nog geen routines ondersteund. Hoe moeilijk is het om je basis op orde te hebben?

4 september 2023, 22:15

Ik heb een oudere Samsung Smartwatch uit 2016. Deze draait op Titzen en heeft al een Unlock. Zowel naar mn Samsung phone van toen en ook naar mn nieuwste telefoon S23ultra. Wel met al jarenlang vervelende “broekzak”calls én ook “broekzak”textberichten met willekeurige toetsencombies. Werd zelfs lichtelijk van stalking beticht?!! Blijkbaar hebben de nieuwste Samsung smartwatchmodellen op Wear OS géén Unlock optie??? Hopelijk is de (in bovenstaand artikel genoemde) nieuwe unlock optie minder “broekzak” gevoelig.

4 september 2023, 16:19

Functie gebruik ik ruim anderhalf jaar of meer, verwacht dat dit functie al heel lang bestaat

4 september 2023, 10:51

Deze functie heeft Samsung al een hele tijd. Smart Lock heet dat…

4 september 2023, 10:34

Had er allang in moeten zitten! ?

4 september 2023, 10:13

Lijkt me een normale functie, waarvan ik verwacht had dat ie al aanwezig was. Mijn Samsung blijft ontgrendeld als ik mijn Garmin toestel om heb. Dacht dat dat een Android functie was, maar is blijkbaar een Samsung functie.