Google Play Gift Cards
De Google Play Gift Cards of Google Play-cadeaubonnen zijn het alternatief voor de creditcard als het gaat om apps, boeken, films en muziek kopen in de Google Play Store. Je kunt de kaarten kopen in €10, €25 of €50 en deze inwisselen in de Google Play Store. Dit soort kaarten, bijvoorbeeld van concurrent Apple, hangt in ongeveer elke supermarkt.
Op 21 juni schreven we al dat deze cadeaubonnen naar Duitsland en Frankrijk kwamen. Vandaag lezen we bij de Frans/Canadese collega’s van Frandroid.com dat de cadeaubonnen in Frankrijk ook bij de supermarktketen Carrefour te verkrijgen zijn. Ook Google zelf maakt er melding van op de officiële Google+-pagina van de Play Store.
Nog niet in Nederland en België
Wanneer we in zowel Nederland als België op de link ‘cadeaubon inwisselen’ klikken moeten we inloggen en zien we heel even het verwerkingsscherm voor de cadeaubon waarna de boodschap ‘Cadeaubonnen zijn niet beschikbaar op uw locatie.’ verschijnt.
Nu zouden we hier in kunnen ‘lezen’ dat dit betekent dat de cadeaubonnen op korte termijn naar Nederland komen, maar helaas is dat niet per se het geval. Er stond namelijk al een hele tijd, in ieder geval sinds maart van dit jaar, een knop om cadeaubonnen in te wisselen in de webversie van de Google Play Store. Het op deze knop drukken zorgde toen ook al voor een ‘niet beschikbaar’-melding. Bij de oude Google Play Store stond deze knop echter onder aan de pagina, niet echt in het zicht en waarschijnlijk is er nu een kleine aanpassing geweest van de Play Store design en is deze inwisselmogelijkheid nu prominent in het menu gezet.
Het is dus helaas ook nog niet mogelijk om deze cadeaukaarten in de supermarkt te kopen of zelfs ook maar in Duitsland of Frankrijk te halen en hier in te wisselen.
Dank Thom en anderen voor de tip.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Waar kan je die kaarten kopen dan ik zie ze niet in de winkel
Maar moet je de kaarten dan op je pc activeren? Zou wel handig zijn als dat straks gewoon op je telefoon kan, in de store 🙂 kan niet wachten tot ze bij de AH hangen 🙂 vind het toch een veiliger idee dan me creditcard aan me account gekoppeld.
Ik heb een pre paid mastercard van Belfius en dat werkt prima.Ik laad mijn kaart op met het bedrag dat ik nodig heb en betaal er dan mijn aankopen in de play store mee.Werkt prima in Belgie
Ale nu nog in Belgi?….
Wat is dat toch elke keer voor gezeik: Nog niet in Nederland..
Waarom niet !?!?
Volgens mij zijn die kaarten alleen maar beschikbaar in landen waar je álle content uit de Play Store kunt halen, dus ook muziek en films, of niet? Dat is in de Benelux nog niet het geval.
Google, ik zeg niets maar PayPal zou handig zijn…
Ik snap echt niet waarom Google dit gewoon niet wereld wijd uitrolt, wat is het probleem hier nu mee, grote voordeel is dat de papa’s of mama’s van deze wereld dan bv 10 euro aan hun kids kunnen geven om te besteden. Dus zeer gecontroleerd.
Daarnaast kan er een handel instaan door dat een bedrijfje gewoon flink wat van die kaarten inkoopt en deze via iDEAL doorverkoopt voor iedereen die geen creditcard wil of kan gebruiken.
wel raar dat ze dit nog niet in belgie en nederland voor elkaar hebben, lijkt me win win situatie voor iedereen..
Bij Primera de 3V creditcard aangeschaft. Werkt perfect. Maar Google maakt een slechte beurt.
Ik wil google gewoon niet mijn creditcard gegevens geven! Ze weten alles al maar dit nog niet!
Het is al een stap naar de richting die veel mensen willen die geen creditcard hebben of willen.