Samsung Galaxy S26 Ultra nu met gratis Samsung Tab A11+!

Google onthult iets opmerkelijks over Gemini for Home en teaset een speaker

Laura Jenny
Laura Jenny
12 juni 2026, 10:36
2 min leestijd

Google zegt dat 3,5 miljoen mensen Gemini for Home al hebben getest. Google heeft naar verschillende klanten een mail gestuurd waarin het alvast wat teaset van de speaker die het waarschijnlijk binnen niet al te lange tijd gaat onthullen.

Lees verder na de advertentie.

Het potentieel van smarthome

Chief Product Officer Google Home & Nest Anish Kattukaran schrijft: “Ik schrijf je dit vanuit mijn woonkamer, omringd door dezelfde speakers, schermen, thermostaten en camera’s die ook in veel van jullie huizen hangen. Met meer dan 100 eigen smart home-apparaten die overal om mij en mijn gezin heen verbonden zijn, ben ik me terdege bewust van het ongelooflijke potentieel én de incidentele ongemakken van het smart home-leven.” Het lijkt ons dat dat ook met die baan al zo is, maar Kattukaran moet het natuurlijk even naar de klant vertalen.

Daarnaast geeft Google aan dat sinds de vroege toegang beschikbaar is voor Gemini for Home, er al meer dan 3,5 miljoen mensen zijn die het wilden testen. Het team dat aan de tech werkt zou erg blij zijn met alle feedback, omdat het heel duidelijk liet blijken wat er wel en niet werkte. Er wordt dan ook gevraagd om feedback te blijven sturen. Vaak als mensen aan een testversie van software meedoen, dan gebruiken ze het gewoon en vergeten ze feedback te geven. Het is dus een slimme reminder van Google.

Lees verder na de advertentie.

Google Home Speaker

Er zouden al meer dan 2.500 bugfixes zijn geweest door de feedback van gebruikers. Ook is de slimme assistent inmiddels in 20 landen beschikbaar en 10 talen. Onder andere de media-aansturing is verbeterd en het voeren van doorlopende gesprekken. Tot slot geeft Google aan dat er een Google Home Speaker aankomt, al zegt het dat niet met zoveel woorden:

Lees verder na de advertentie.

“Wie er geduldig wacht op een bepaalde speaker… Houd je inbox volgende week in de gaten”. En ja, voor jullie geldt natuurlijk dat je vooral Androidworld in de gaten kunt houden voor nieuws over Google’s smarthome-activiteiten.

Bron afbeelding: Google

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!