Google is bezig om Google Maps slimmer te maken. Dat doet het natuurlijk al enige tijd met Gemini, maar daar komt binnenkort waarschijnlijk een heel grote verandering bij. Google zou namelijk de optie willen bieden om Maps te laten synchroniseren met andere apps, zoals je mail en je agenda.
Lees verder na de advertentie.
Ask Maps wordt beter
‘Connected Content Apps’ is hoe het heet, zoals werd gezien door AndroidAuthority in de code van de app. Op die manier kun je bijvoorbeeld in Maps reserveringen laten weergeven, maar ook vluchten en andere relevante informatie vanuit onder andere Gmail, Google Foto’s en andere Google-diensten. Of het ook mogelijk wordt om niet-Google-apps te linken is onbekend, maar voor veel mensen zullen de Google-apps al erg behulpzaam zijn.
Via de Personal Intelligence in Gemini kan de AI-assistent je beter helpen met het gebruiken van informatie uit die apps. Het wordt straks niet meer bekeken als allerlei separate apps, maar er worden juist connecties gemaakt door de AI om zo nog persoonlijker te kunnen antwoorden. Dat is iets wat in Gemini al bestaat, maar dat komt nu dus naar Google Maps, zo lijkt het.
Lees verder na de advertentie.
In Google Maps bètaversie 26.30.00.950492155 werd dit gezien. Je kunt bijvoorbeeld ook je Google Workspace met Google Maps laten praten, waardoor je bijvoorbeeld nog beter voorbereid op pad kan gaan, omdat Google Maps met Gemini kan zien waar je moet zijn voor je volgende afspraak en hoe lang dat rijden is. Dat is in ieder geval wat een logische uitkomst zou zijn voor een nieuwe optie als deze.
Lees verder na de advertentie.
Gmail gebruiken in Google Maps
Het werkt volgens de code alleen met deze apps: Contacten, Google Foto’s, Google Workspace (dus Agenda, Drive en Gmail), Google Zoeken (Zoeken, Maps en Shopping) en YouTube. Het kan Ask Maps aanzienlijk beter maken en meer persoonlijk worden, omdat Gemini in je informatie kan kijken. Op die manier duurt het minder lang en hoef je zelf niet steeds te wisselen tussen apps om te ontdekken hoe laat je bijvoorbeeld het beste van huis of kantoor kunt vertrekken om ergens te komen.
De functie was nog niet live, dus het blijft nog even bij woorden in de code, maar het kan Google Maps een flinke superkracht geven als dit goed werkt. Het enige lastige is dat veel AI-functies niet direct in Nederland beschikbaar zijn, dus het kan nog lang duren voordat we er ook gebruik van kunnen maken.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten