Apple werkt aan een nieuwe AI-tool die een concurrent kan worden van OpenAI’s ChatGPT en Google’s Bard, maar het bedrijf is nog niet klaar om deze AI-chatbot aan de consumenten te presenteren.
‘Apple GPT’
Apple zou de afgelopen maanden hard hebben gewerkt aan AI-projecten, vooral op het gebied van grote taalmodellen, meldt Bloomberg (via iCulture). Chatbots en andere AI-functies worden steeds populairder, en Apple wil niet achterop raken bij de concurrentie.
Apple’s eigen chatbot, die intern ‘Apple GPT’ wordt genoemd, is nog volop in ontwikkeling. De medewerkers die er intern aan werken, moeten speciaal toegang vragen om de chatbot-app te mogen gebruiken. Apple zou het vooral gebruiken voor prototypes van producten. De bot kan vragen beantwoorden op basis van data die Apple heeft gevoed om te trainen.
Apple zou eerder hebben overwogen om een contract met OpenAI te sluiten en probeerde de technologie ook intern uit, maar besloot toch een andere oplossing te kiezen. Apple’s platform is gebouwd met het Jax machine learning framework van Google en draait in Google Cloud. De teams gebruiken het bijvoorbeeld om problemen rondom privacyzorgen op te lossen. In vergelijking met concurrenten is Apple veel voorzichtiger op het gebied van privacy, waardoor de assistent Siri lang niet zo slim is.
Lancering in 2024
Naar verluidt heeft Apple plannen om in 2024 een belangrijke AI-aankondiging te doen, maar specifieke details zijn nog niet bekend. John Giannandrea is al geruime tijd geleden benoemd tot hoofd van AI bij Apple. Het Apple Car-team rapporteert rechtstreeks aan hem, maar er zijn ook andere AI-gerelateerde ontwikkelingen gaande binnen het bedrijf. CEO Tim Cook heeft verklaard dat er nog uitdagingen moeten worden overwonnen voordat AI mainstream wordt, maar hij beschouwt het als een belangrijke ontwikkeling die geleidelijk in producten zal worden geïntegreerd.
Een voorbeeld van de implementatie van AI in Apple-producten is te zien in iOS 17, waar een nieuw taalmodel is geïntroduceerd om tekstcorrectie te verbeteren. Bovendien kan het systeem nu individuele huisdieren herkennen. Volgens Gurman kunnen we al enkele resultaten van het AI-project zien in de zoekfuncties, Siri en Kaarten.
Het is nog onduidelijk wanneer Apple de Apple GPT-chatbot aan de consumenten zal presenteren. Het bedrijf is voorzichtig en wil de tool eerst goed testen voordat het deze breed uitrolt.
Waar vind ik meer informatie AI-chatbots?
Als je meer informatie wilt over ChatGPT of Bard, dan bij je bij Androidworld aan het juiste adres. Androidworld is een deskundige op het gebied van AI en AI-bots, zoals ChatGPT en Bard. Je vindt op Androidworld dus alles over Bard en hoe je er gebruik van kunt maken.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten