Samsung Galaxy S25: Nu met Galaxy Tab S6 Lite!

General Motors stopt met Android Auto wegens ‘veiligheid’: Ford houdt het daarom juist

Laura Jenny
Laura Jenny
14 december 2023, 10:25
2 min leestijd

Android Auto is een geliefd platform, maar ook een gehaat platform, zo blijkt uit de keuzes die automakers erover maken. Waar General Motors zegt: we stoppen met Android Auto omwille van de veiligheid, zegt Ford dat het juist doorgaat met Android Auto om die reden. Huh?

Lees verder na de advertentie.

Android Auto

Android Auto is het platform waardoor je je Android-telefoon als het ware kunt laten samensmelten met het infotainmentsysteem van je auto. Het betekent dat je wanneer je in de auto stapt Spotify kunt gebruiken via je telefoon in de auto, gewoon via het infotainmentsysteem. Daarnaast kun je bijvoorbeeld bellen over de speakers van je auto en zorgt het er in het algemeen voor dat je minder met je telefoon bezig bent: essentieel tijdens het rijden.

Ford-auto’s maken gebruik van zowel Android Auto en Apple CarPlay en dat zal voorlopig ook zo blijven. Volgens de ceo van Ford zijn klanten dol op de mogelijkheden die de systemen te bieden hebben, juist omwille van de veiligheid. Of hij dit helemaal uit eigen beweging zegt is onduidelijk: het lijkt vooral een reactie te zijn op een eerder bericht van General Motors. Dat zegt namelijk juist met Android Auto te stoppen om die reden. Volgens GM zorgt Android Auto voor een minder grote chauffeursveiligheid en zijn er stabiliteitsproblemen met het platform, waardoor het systeem langzaam reageert en de verbinding daalt.

Ford gaat ervoor

Fords ceo Jim Farley zegt: “We streven ernaar Apple CarPlay en Android Auto te behouden. Ford-klanten houden van deze functies omdat ze hen helpen hun ogen op de weg en hun handen aan het stuur te houden. We werken nauw samen met Apple en Google om een zeer hoogwaardige ervaring voor klanten te creëren. En ik denk dat we de beste ervaring hebben met SYNC 4A.”

Wat vind jij van Android Auto? Mist het systeem nog iets, is het onveilig? Of vind jij dat het een topsysteem is waar je juist veel extra veiligheid mee bereikt in de auto? Deel het nu in de reacties.

Android Auto

Google LLC

8.8
Gratis
Via Google Play

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

15

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

16 december 2023, 17:14

Wel heel duidelijk dat GM hier extra geld ruikt dmv, abonnementen voor het infotainment systeem

15 december 2023, 18:14

Alweer een reden erbij om die rotzooi van General Motors NIET te kopen.

15 december 2023, 9:20

Hoop voor toekomstige GM-rijders dat hun de UI/UX afdeling van GM flink uitgebreid wordt. Tot nu toe leveren die matig werk af. Daarbij denk ik dat GM liever de auto/rijder-data in bezit wil hebben.

En als ze veiligheid echt hoog in het vaandel hebben staan stoppen ze met maken van belachelijk grote SUV-achtige , zie https://youtu.be/jN7mSXMruEo?si=HPTMkXaDSU5-Q2NX

15 december 2023, 0:24

Tss ze willen het niet meer vanwege de veiligheid, nou dan gaan de smartphone in een houder voor de raam. En je hebt hetzelfde gedrag.

14 december 2023, 22:54

Het gebruik van een mobiel in de auto is altijd onveiliger dan geen mobiel.

14 december 2023, 19:59

Ik gebuik het alleen maar ook fijn in huurauto’s. Heb wat problemen met teams icm Android auto rest gaat wel prima.

14 december 2023, 19:18

Ik kan eigenlijk niet meer zonder Android Auto, wat een mooi systeem. ????

14 december 2023, 15:15

Vind android auto in de bus van de zaak erg prettig. Nu nog fatsoenlijke spiekers er in ?

14 december 2023, 13:57

Als General Motors echt zoveel om de veiligheid zou geven, dan zouden ze wel fietsen gaan maken in plaats van auto’s. Zou het kunnen dat Apple aan GM heeft betaald?

14 december 2023, 11:39

Ik ervaar Android auto absoluut als een zegen en een verhoogd veiligheidsgevoel in de auto omdat je alles kunt bedienen vanuit het stuur van je auto zonder het los te laten. Tevens is handsfree via voicebediening heel praktisch en navigeren via Google maps meestal heel accuraat. Het enige nadeel is wanneer je overschakelt op een andere gsm mast het soms gebeurt dat je via het scherm van entertainment opnieuw moet connecteren omdat dit na verlies signaal niet automatisch gebeurt. Ook kun je in sommige gevallen geconfronteerd worden met een navigatie die tilt slaat zoals bvb in Murcia waarbij het systeem je continue van links naar rechts stuurt doordat het geen rekening houdt met enkele richting.