Het Nederlandse vaste en mobiele internet is van wereldniveau, zo blijkt uit de netwerktests van het Duitse meetinstituut Connect Magazine. Op het gebied van mobiele netwerken behoren KPN, Vodafone en T-Mobile tot de beste ter wereld.
Nederland heeft beste mobiele netwerken ter wereld
De netwerktests van het Duitse meetinstituut zijn uitgevoerd door benchmarkorganisatie Umlaut. Dit onderzoeksbureau beoordeelt jaarlijks de kwaliteit van netwerken over de hele wereld. Onder het onderzoek vallen gebruikerstests en technische netwerkmetingen. Op talloze plekken in Nederland is de kwaliteit van het mobiele netwerk gemeten, zoals alle grote en middelgrote steden, provinciale wegen en meer afgelegen gebieden.
KPN heeft in het onderzoek de hoogste score ooit behaald, 980 uit 1000 punten. KPN is niet alleen de beste van Nederland, maar ook wereldwijd. KPN scoort het beste op alle categorieën, zoals ‘spraak’, ‘data’ en ‘crowd’. Op nummer twee staat met 969 punten T-Mobile gevolgd door 963 punten voor Vodafone, die daarmee de derde plaats inneemt.
Kortom: Er is géén ander land in de wereld waar het mobiele netwerk zo goed is als in Nederland.
Nederland heeft beste vaste netwerken ter wereld
Ook op het gebied van vaste netwerken behoren de Nederlandse tot de beste ter wereld. KPN staat met 944 van de 1.000 punten op de eerste plek. Ziggo scoort 936 punten en neemt hiermee de tweede plaats in. De derde plek is voor T-Mobile (927 punten).
De kwaliteit van de vaste internetverbinding en netwerkervaring wordt door meer factoren bepaald. Connect Magazine keek voor zijn vergelijking kijkt naar de bredere internetkwaliteit. In het onderzoek wordt niet alleen de gemiddelde down- en uploadsnelheid gemeten, ook de reactietijd (latency) en stabiliteit van de verschillende vaste netwerken wordt meegenomen. De scores zijn gebaseerd op miljoenen gegevens van smartphones en tablets van gebruikers van de verschillende providers.
Umlaut geeft hiermee aan dat ook het vaste netwerk in Nederland de beste ter wereld is.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Kwaliteit nieuwe modems van Ziggo is slecht. Binnen een jaar kapot en wacht al 14 dagen op een nieuwe. Alles loopt vast door introductie nieuw klantensysteem. Service verlenen is er niet meer bij tegenwoordig.
Tot nu toe geen klachten over T-Mobile. Sinds 10 dagen heb ik unlimited bij hun in combinatie met T-Mobile thuis internet scheelt met dat 15 euro op de 2 abonnementen.
Hiervoor had ik Hollandsnieuwe (4000 bundel) en had ik ook nooit problemen mee. T-Mobile Unlimited is wel sneller dan Hollandsnieuwe?
Heb je dat niet nagezocht voor je de overstap maakte?
Zijn we ook eens ergens wereldkampioen in:-)
Heb zelf altijd grote moeite met Vodafone/Ziggo op de camping, haal je soms nog geen 1 mbit (~100 kB/s), drama. Telkens moet je dan weer naar m’n prive SIM met T-Mobile waar je vervolgens gewoon een stabiele verbinding hebt. T-Mobile >>> Ziggo/Vodafone.
Heel apart, ik heb T-Mobile van het werk en prive Vodafone. Beide sims actief op dezelfde telefoon en mijn ervaring is juist andersom.
Alleen in het buitenland is T-mobile sneller met roaming data dan Vodafone.
Waar staan telenet, proximus en orange in de rankings? Gewoon uit nieuwsgierigheid.