Dat Google van plan is om sideloaden aan banden te leggen wisten we, maar het deelt nu een duidelijkere tijdlijn van wat er wanneer staat te gebeuren. Zo rolt er deze maand al een nieuwe systeemservice uit om de grote veranderingen die in september komen te ondersteunen.
Lees verder na de advertentie.
Verificatieproces voor apps
Google wil dat ontwikkelaars een verificatieproces doorlopen en later dit jaar gaat dat van start in een select aantal landen. Volgens Google is dat proces nodig om omdat er steeds meer oplichtingsapps zijn die mensen voor de gek houden en buiten de Play Store om worden geïnstalleerd. Hierop wil Google de identiteit van appmakers die hun apps buiten de Play Store om aanbieden vastleggen. In een blog schrijft Google dat 30 september het begin is van de verificatie van ontwikkelaars.
Het komt het eerst online in landen waar appoplichting welig tiert: Indonesië, Thailand, Singapore en Brazilië. Stiekem kunnen ontwikkelaars die dat graag willen al sinds maart geverifieerd worden, maar daarvoor moesten ze dan wel 25 dollar betalen. Besluiten appstudio’s uiteindelijk om niet te verifiëren, dan kunnen hun apps niet worden gesideload op door Google gecertificeerde Android-apparaten (als verificatie eenmaal wereldwijd officieel is). Een groot deel van de apps buiten de Play Store zou inmiddels al geverifieerd zijn. In de Play Store zelf zijn dat bijna alle apps.
Lees verder na de advertentie.
Sideloaden en andere appwinkels
Het moge duidelijk zijn dat ontwikkelaars die zich juist bewust buiten de Play Store houden, niet blij zijn met deze verandering. Het verplicht ze om met Google te moeten stellen. Wel helpt het dat verificatie bij Google ook meteen zorgt voor verificatie in appwinkels van derden. Het gaat dan bijvoorbeeld om de HONOR App Market, OPPO App Market, Samsung Galaxy Store, Vivo V-Appstore en Xiaomi’s GetApps. Deze maand komt er dus een nieuw onderdeel binnen Google Services op je telefoon (mits hij op Android 8 en hoger draait). Het is herkenbaar aan com.google.android.verifier als naam.
Lees verder na de advertentie.
Vanaf 2027 moet de verificatie wereldwijd online gaan: dus ook als je die verifier-app al hebt in de Google Services, dan blijft die nog even wachten tot het eenmaal in onze regio beschikbaar komt in 2027.

Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten