Samsung Galaxy S25: Nu met Galaxy Tab S6 Lite!

DigiD stopt tijdelijk met functie om snel bij andere diensten in te loggen

Laura Jenny
Laura Jenny
25 februari 2025, 13:02
2 min leestijd

DigiD-maker Logius is gestopt met de functie waarmee werd voorkomen dat je telkens weer opnieuw een QR-code moet scannen als je van extra diensten gebruik wil maken. De functie blijkt problemen te geven en daarom is het tijdelijk uit de DigiD-app gehaald.

Lees verder na de advertentie.

Opnieuw inloggen op DigiD

DigiD is de app van de overheid waarmee je jezelf kunt identificeren bij bijvoorbeeld de Belastingdienst of je gemeente. De DigiD-app laat je normaliter een QR-code scannen en een code invoeren, maar het is erg irritant als je binnen een korte tijd op meerdere diensten moet inloggen die van DigiD gebruikmaken en je dit riedeltje dus telkens opnieuw moet doen. Zeker als je bijvoorbeeld met je Belastingen bezig bent en je wil de WOZ-waarde van je huis checken via je Berichtenbox, dan wil je niet steeds opnieuw hoeven inloggen op allerlei plekken. Dat hoefde niet dankzij de herauthenticatiefunctie, maar die blijkt nu problemen te geven.

Lees verder na de advertentie.

De functie is sinds 17 februari niet meer beschikbaar, want het gaf problemen als eindgebruikers online wisselden tussen accounts. Dus niet zozeer tussen diensten met 1 account, maar wel als je verschillende DigiD-accounts wilde gebruiken om de belastingaangifte te doen, bijvoorbeeld. DigiD-gebruikers moeten nu dus toch elke keer dat ze ergens willen inloggen de QR-code scannen. Het is vervelend, maar waarschijnlijk werkt het beter dan wanneer die herauthenticatiefunctie wel aanstaat. Misschien helpt het uiteindelijk juist bij het goed realiseren als wie je op dat moment bent ingelogd.

550 miljoen inlogs

DigiD maakte recent nog bekend dat het in 2024 maar liefst 550 miljoen inlogs heeft verwerkt. Een record voor de app. Op Digitaleoverheid.nl staat dat het een stijging is van bijna 15 procent ten opzichte van 2023. Het is niet zo gek, als je bedenkt dat er ook steeds meer organisaties aangesloten zijn bij DigiD. Denk bijvoorbeeld aan de app van je zorgverzekeraar. Qua inlogmethode kiezen de meeste mensen voor de DigiD-app of een sms-controle: 90.000 mensen gebruiken nog een gebruikersnaam en wachtwoord.

Lees verder na de advertentie.

DigiD wordt de komende maanden waarschijnlijk weer veel meer gebruikt: de app heeft een belangrijke rol in het doen van de jaarlijkse Belastingaangifte. Wil je meer weten over hoe je DigiD gebruikt, lees dan onze DigiD-pagina.

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!