Kan een smartphone je computer of laptop vervangen? Je neigt momenteel wellicht nog naar het antwoord ‘nee’. Daar lijkt Google verandering in te willen brengen: in een besloten event werd de Pixel 8 gebruikt om ChromeOS op een extern scherm weer te geven.
ChromeOS op Pixel 8 voor externe schermen
Er wordt al jaren gefantaseerd over smartphones die zo krachtig zijn dat ze een computer-ervaring kunnen bieden. Het moment dat het kan leek lang nog ver weg, maar Google lijkt er druk mee bezig te zijn.
Volgens Android Authority heeft Google onlangs een besloten evenement georganiseerd. Tijdens het event werd een Pixel 8 gepresenteerd die ChromeOS op een extern scherm kon weergeven en aansturen. Waarom Google dit precies liet zien tijdens het evenement is niet helemaal duidelijk: er waren geen aanwijzingen dat de functionaliteit beschikbaar zou worden of aan bod kwam.
Mogelijk wil Google smartphone-fabrikanten de nodige gereedschappen geven om gebruik te maken van ChromeOS. Denk bijvoorbeeld aan het tegelijkertijd kunnen draaien van zowel Android als ChromeOS op dezelfde gadget. Het project zou ‘ferrochrome’ heten.
Android Authority zegt dat een van de gereedschappen het Android Virtualization Framework is. In Android 13 was het framework al geïntroduceerd en her en der bruikbaar. AVF kan technisch gezien Android-apparaten op een virtuele machine of een ander besturingssysteem laten draaien. Dat is echter naar alle waarschijnlijkheid niet het hoofddoel van AVF.
Separate systemen
Google heeft altijd gezegd dat ChromeOS en Android los van elkaar bestaan als besturingssystemen. Toch weerhoudt dat veel fans er niet van om te hopen dat ze een Android-smartphone aan een extern scherm kunnen hangen om ChromeOS te gebruiken.
Het besturingssysteem is namelijk ook licht genoeg om op eenvoudigere apparaten te draaien dan de gemiddelde smartphone. Door tijdens dit evenement de mogelijkheid uit te testen, lijkt Google toe te geven dat dit een optie is. Android Authority besloot het alvast uit te proberen, wat je hieronder in een video kan bekijken.
Desondanks lijkt het er voorlopig niet op dat we de functionaliteit in de nabije toekomst gaan zien. Wel is Google bezig om ondersteuning voor externe schermen te bieden bij de Pixel-smartphones. De Pixel 8-serie zou de eerste zijn die de mogelijkheid krijgt.
Zou jij ChromeOS willen draaien op je smartphone? Laat het ons weten in de reacties!
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik heb mijn pc een aantal jaar geleden de deur uitgedaan, bij mijn toenmalige hardware was ik meer geneigd om ‘meh’ te zeggen. Nu ik de S23 & Tab S9 gebruik zegt ‘yup’ het is wel degelijk mogelijk. In iedergeval in mijn geval.
Zelf voor mijn werk is het mogelijk om via mijn eigen devices op mjjn server accounts te komen. Samsung bouwt daar dan ook een extra beveiliging omheen met knox.