Er zijn al diverse mogelijkheden om Android-toestellen toegankelijker te maken, maar de nieuwe troef is nu dat Chrome op Android websites hardop kan voorlezen. Je kunt het zelfs op pauze zetten of doorspoelen, als je dat wenst.
Chrome-websites voorlezen
Het is nog niet beschikbaar in onze versie van de app, maar komt er wel aan. De optie heet in het Engels Listen to this page, wat in het Nederlands waarschijnlijk uitkomt op ‘Luister naar deze pagina’. Je kunt de voorleessnelheid aanpassen, mocht je haast hebben of juist wat meer tijd willen hebben om het goed te begrijpen. Staat het stemgeluid je niet aan, of vind je een ander stemgeluid simpelweg prettiger klinken, dan is dat te wisselen. Helaas is er nog geen ondersteuning voor Nederlands, maar wel voor Engels, Frans, Duits, Arabisch, Spaans en meer talen.
Zo zet je hardoop voorlezen aan
Op een Google Help-pagina is te lezen wat je er precies mee kunt:
- Afspelen, pauzeren, terugspoelen of snel vooruitspoelen terwijl je leest.
- Wijzig de afspeelsnelheid.
- Selecteer de stem van je voorkeur.
- Schakel tekstmarkering en automatisch scrollen in of uit.
Wil je gebruikmaken van deze mogelijkheid, dan moet je je Chrome-browser op je Android-toestel naar een ondersteunde taal zetten, zoals Engegls. Vervolgens ga je als volgt te werk:
- Open Chrome op je Android-toestel
- Ga naar een website met een tekst die je wil lezen (tip: Androidworld? 😉 )
- Tik rechts bovenin op de drie puntjes
- Kies dan Listen to this page
- Ben je klaar met luisteren, dan kun je op het kruisje drukken om af te sluiten
Ondertussen iets anders doen
Leuk detail: je kunt ondertussen op een ander tabblad een webiste bekijken en luisteren naar de tekest van de ene website. Ook als je scherm vergrendelt, blijft de voorleesstem doorgaan (tot de website helemaal is voorgelezen).
Maak jij wel eens gebruik van dit soort toegankelijksheidsopties en wat denk je hiervan? Deel het nu in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Tja, een nederlandse website – laten voorlezen in het Engels….. dat gaat natuurlijk helemaal mis. Het wachten is op de taal module nederlands.