AW Poll: ‘kiloknallers’
Lees verder na de advertentie.
Het woord kiloknallers heeft een negatieve connotatie gekregen – maar zou anderzijds prima passen bij de Google Pixel 4a en OnePlus Nord. Beide toestellen bevinden zich in het midrange-segment en hebben een adviesprijs die onder de 400 euro ligt. Telefoons worden elk jaar weer iets duurder, zeker in het high-end segment. Zelfs het goedkoopste high-end toestel van OnePlus is niet zo goedkoop meer, met een adviesprijs van 699 euro voor de OnePlus 8. Tegelijkertijd zien we een verschuiving van (duurdere) midrange-telefoons naar het segment tussen de 400 en 600 euro.
De OnePlus Nord is beschikbaar voor een adviesprijs van 399 euro
600 euro was vroeger de prijs van een high-end telefoon; dit komt onder andere door oplopende BOM (Bill Of Materials) kosten. Vroeger hadden telefoons nog veelal LCD-schermen, tegenwoordig zijn het AMOLED-panelen die de klok doen slaan. Verder zijn functies zoals vingerafdrukscanners in schermen en drie of vier camera’s achterop een telefoon gewoongoed geworden. Ook voor telefoons die in het midrange-segment plaatsnemen, is dat een oplopende kostenpost. Wat vroeger tevens vergeten kon worden, waren software-updates. Updates moeten hedendaags vaker en langer uitgerold worden; daar zit een prijskaartje aan.
Nieuwe favorieten
Hogere kosten door extra (onnodige?) functies, sluit echter niet de mogelijkheid tot een goedkopere midrange-telefoon uit. Zowel Google als OnePlus laten dat nu zien, met telefoons die tonen dat er in het midrange-segment niet altijd bespaard hoeft te worden. Met camera’s die concurreren met alle high-end telefoons in de Pixel-telefoon en een hardware-ervaring die net zo vloeiend aanvoelt als op de high-end telefoons met de Nord, kan je prima je portemonnee sparen. Voorlopig lijkt het er nog op dat de lezers geen keuze kunnen maken: resultaten uit onze AW Poll tonen een (bijna) gelijkspel.
In de VS kost de Pixel 4a zo’n 350 dollar, in Europa kost het toestel 340 ,20 euro
Er is wel een winnaar die met 44 procent van de stemmen wist te verzamelen: de OnePlus Nord. Op de tweede plaats, met 1.3 procentpunt achterstand (42,7 procent), staat de Google Pixel 4a. Zonder een oordeel te vellen, is wel vast te stellen dat de toestellen geschikt zijn voor andere doelgroepen. Voor de doelgroep van de Pixel 4a zijn ‘geweldige’ camera’s, goede software en snelle updates van groot belang. Terwijl de OnePlus Nord beter zou scoren op bouwkwaliteit, handige software-opties en een vloeiende gebruikerservaring (hoewel dat op Pixel-toestellen ook altijd goed geregeld was).
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik wil ze beide niet. OnePlus met zijn never Settle slogan die nu wel graag heeft dat je met iets minder genoegen neemt. Heb jarenlang OnePlus toestellen gehad en ze waren best goed, maar elke keer was er ook wel iets wat niet lekker werkte. Ik had het gehad met OnePlus.
Ik heb nu de Oppo Find X2 Pro voor een goede prijs gekocht. Ben super tevreden, Snapdragon 865, camera en scherm zijn fantastisch, opladen ultra snel, opslag lekker huge, one handed mode, always on display etc etc. ColorOS 7.1 is niks mis mee, ff wennen maar niet hopeloos zoals vaak beweert wordt.
Ik vind het een waardige opvolger van mijn OP7T Pro.
Voor de duidelijkheid ik heb geen €1200 betaald ?
Heb de Nord nu 2 dagen. Wat een geweldig toestel is dat zeg. 90 hz is inderdaad een aanrader, maar ook de camera’s zijn veel beter dan ik had verwacht. Ik zat nog te twijfelen tussen de Pixel 4a en de Nord, juist vanwege de camera. Maar de camera van de Nord is gewoon fantastisch, veel beter dan ik had verwacht. En daarnaast krijg je veel meer opties en comfort dan met de basic Pixel 4a.
Sowieso de Nord, want het 90 herz scherm is voor mij belangrijk. Teruggaan naar 60 herz is absoluut geen optie. Dan de snellere SD760G soc en 5G en een groter scherm.
Pixel was leuk toen de updates van andere merken niet snel genoeg kwamen of zelfs helemaal niet, maar nu bijna ieder merk wel een goed updatebeleid heeft is de Pixel een beetje overbodig en te sober geworden.
Pixel, Vanwege de stereo speaker.
In dit geval zou ik ook voor de Pixel gaan. OnePlus is verder prima hoor. Alleen jammer van het Facebook verhaal.
Ik zou de Pixel kiezen vanwege de veel betere camera en kale Android.
Ik heb de Nord hier in handen maar toch wil ik die Pixel 4a ook eens ff gaan proberen.
En dan pas mijn keuze maken.
Maar ik neig toch wel naar de pixel, puur voor de camera, man dat ding maakt foto’s zeg! Prachtig
Nokia komt van de week met de Nokia 8.3 5g
Pixel 4a all the way??
Mijn Spaanse AW vriend heeft het door. Je hoeft geen 1200 euro uit je zak te blaffen om een fijn toestel aan te schaffen. Dat is de reden dat de One+ Nord en de Pixel 4a hoge ogen gaan gooien. Ja de winnaar wordt de Pixel 4a.
Nooit had ik kunnen denken dat er ook maar één fabrikant zou zijn die een toestel zoals de one+ nord met 5G en zulke specs op de markt kunnen brengen. En na drie daagjes hem in handen te hebben heeft one+absoluut mijn verwachtingen zwaar overtroffen. Sommige journalisten en recensenten maken zelfs gewag dat de nord in totale verhouding met de 8 zou kunnen wedijveren en gezien de scherpe verkoopsprijs misschien zelfs de beste van de twee is. Je boet misschien wat in door ontbreken draadloos opladen en gebruik van kunstof ipv aluminium. Maar dan denk ik eventjes aan de maanden dat ik de S20+ met draadloze oplader heb gehad en het feit dat ik uiteindelijk altijd voor de 45W oplaadkabel koos omdat die veel veel sneller oplaadde in. Neen dan mag het van buiten wat minder luxe zijn als de binnenkant uitzonderlijk goed is. Duim omhoog en een bank vooruit voor one+ en laat ons nu stiekem hopen moesten ze hun updatebeleid spiegelen aan dat van de Galaxy toestellen vanaf de S10.