Samsung 2025? Maak nu kans op een Music Frame t.w.v. €449!

AW Poll: geld uit de muur halen met je telefoon, wil jij het bij jouw bank?

Sebastien Marien
Sebastien Marien
21 september 2021, 20:00
2 min leestijd
AW Poll: geld uit de muur halen met je telefoon, wil jij het bij jouw bank?

Lees verder na de advertentie.

Bij de bank ABN AMRO kan je voortaan geld opnemen bij de betaalautomaat zonder een betaalpas te gebruiken. Je meld je aan met je smartphone en scant de QR-code op de automaat. Wat denk jij van dat systeem? Wil je het liefst zo snel mogelijk, of is er een betere oplossing?

Geld opnemen met je telefoon

In winkels is contactloos betalen voor heel wat mensen de norm geworden, maar hebben we straks ook geen betaalpas meer nodig om geld uit de muur te halen? Voor klanten van AMBN AMRO is dat al realiteit, want het werkt met de Geldmaat-betaalautomaat en de Mobiel Bankieren-app.

Op de de betaalautomaat van Geldmaat verschijnt een QR-code die je met de app kan scannen. Vervolgens meld je je aan op je telefoon met een code of biometrische methodes zoals de vingerafdrukscanner of gezichtsherkenning. Tot slot hoef je enkel het gewenste bedrag via de automaat in te voeren, en je ontvangt het contant geld. Je kan tot 500 euro per week afhalen met deze methode. Voorlopig kan het enkel nog bij ABN AMRO, en dus niet bij andere banken, ook al zijn de ING en Rabobank ook partners van Geldmaat.

De Geldmaat-betaalautomaat waarmee de functie werkt

Volgend jaar wil Geldmaat de functie nog verbeteren, want dan zal je via de NFC-chip van je telefoon kunnen verbinding maken als je even op de automaat tikt. Bij Rabobank zijn ze eerder in zo’n toepassing geïnteresseerd. “Zodra we merken dat er interesse is bij onze klanten dan gaan we daar zeker iets mee doen. Momenteel werkt de functie enkel nog maar voor Mastercard-klanten, en wij zouden zo’n functie voor geld afhalen zonder betaalpas ook voor Visa-klanten willen beschikbaar maken. Waarschijnlijk zal dat zijn in de vorm van een meer gebruiksvriendelijke oplossing via NFC”, legt Eric Lagerwey uit, woordvoerder van Rabobank.

AW Poll

Wat denk jij? Zou je graag via je app en het scannen van een QR-code geld willen opnemen, of ben je meer te vinden voor een systeem via NFC? Misschien vind jij dat de huidige oplossing met de betaalpas nog steeds de beste? Laat het ons weten in de poll en verduidelijk je antwoord in de reacties onderaan dit artikel.

Deze poll is gesloten

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

12

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

22 september 2021, 19:49

Heel leuk en handig allemaal maar hoe zit het met de veiligheid. Het scannen van een QR code vind ik echt niet veilig laat staan voor de ouderen onder ons. NFC vind ik ook niet echt veilig want men kan zo een fake component plaatsten bij de pin automaat.

22 september 2021, 19:10

Paar maanden geleden: pinstoring en daar sta je dan.

22 september 2021, 18:36

Handig voor erbij. Hopelijk voegt ABN-AMRO ook snel de Samsung Galaxy watch 4 toe.

22 september 2021, 11:43

de mogelijkheid om geld volledig contactloos via gsm aan automaat af te halen via NFC is al enkele jaren bij KBC mogelijk. onze bank biedt nu ook ringen, armbanden, sleutelhangers, horloges enz aan gekoppeld aan je bankkaart bruikbaar in heel de wereld waar ze via NFC contactloos betalen aanvaarden.

22 september 2021, 10:51

Geldautomaat is voor mij iets uit een ver verleden. Ik heb medelijden met de verkoopster van Aziatische snacks in de Bijlmer die een briefje “only cash” op haar kar heeft geplakt. Ik heb gewoon geen cash meer in mijn portomonnee.

Ik hoop echt dat banken (mijn bank ING inclusief) dingen als Google Pay omarmen zodat ik met mijn ticwatch kan betalen bijvoorbeeld. Het leven met parkeerapps als Yellowbrick, en kentekenherkenning en je pinpas, betaalverzoekjes, etcetera maken het leven net wat simpeler. Agreed, 1e wereldproblemen, maar het is wel makkelijk 😀

22 september 2021, 7:54

Handige functie en het lijkt mij op deze manier veiliger om geld op te nemen dan met de NFC van je contactloos-betalen bank app.
Zelf gebuik ik mijn telefoon wel om contactloos mee te betalen, maar ik snap ook dat mensen dit niet willen en dan is via een QR code via je app van je bank wel makkelijk en ook veiliger dan met NFC.
Beide een handige functie aangezien je eigenlijk alleen nog voor contant geld opnemen je pas nodig hebt, tuurlijk wil je ook een pas houden voor de uitzonderlijke zaken maar voor dagelijks gebruik is dit zeker een hele handige functie!

22 september 2021, 1:48

Maakt niet uit, iedereen gaat gewoon voor moeten betalen.

22 september 2021, 0:49

Erbij is prima. Maar de plastic bankpas doet het ook nog prima. Zolang we maar geen Apple of Google pay of een andere tech reus betaaldienst gaan krijgen of ondersteunen. Die verdienen echt niet meer monopolie dan ze al hebben.

22 september 2021, 0:39

Ik had laatst contant geld nodig en alleen mijn telefoon bij me. Probleem.

21 september 2021, 23:59

Pinnen met pas moet blijven voor de ouderen, volgens mij zijn dat ook de mensen die de automaat het meeste gebruiken.

Dit lijkt mij een overbodige toevoeging en een reden waarom andere banken dit niet doen.

21 september 2021, 23:37

ik heb liever dat Rabobank ook Google pay gaat ondersteunen, hun eigen betaal app is ruk. Ik moet iedere keer die app opstarten openen en dan pas doet ie wat, met Google pay had ik toen ik in Engeland woonde nooit problemen

21 september 2021, 23:05

moet internet aanstaan? of kan het ook zonder?