Android TV
In april lekten er een aantal screenshots van Android TV die ons lieten zien hoe dit systeem er waarschijnlijk uit zal gaan zien. Android TV zou de opvolger moeten worden van het het hevig geflopte Google TV. Google wil met dit nieuwe platform het bekijken van content zo eenvoudig mogelijk maken en zou daarvoor al met enkele partijen een deal hebben gesloten. Dat laatste is waar het bij Google TV op fout ging, er waren geen content-deals en dus geen reden om Google TV te gebruiken.
De interface van Android TV zal, zoals de meeste vergelijkbare systemen, een horizontale scrollbar krijgen waar langs je de content kan vinden. Deze content komt bijvoorbeeld uit een applicaties als Netflix, normaal gezien zou je dan de app moeten opstarten om de serie of de film af te spelen. Bij Android TV zal de content buiten de app direct in de content-stream van het systeem te zien zijn en kun je dus met één actie de film of andere content opstarten.
Gaming
Android TV zal uit dezelfde vijver moeten vissen als de Chromecast maar de eerstgenoemde heeft nog een troef achter de hand. Wederom zal Google een poging doen om ook een voet tussen de deur te krijgen met games. Op Google+ is dat helaas mislukt maar met Android TV zal een nieuwe poging ondernomen worden. Er is nog nergens over gesproken maar we kunnen zo voorstellen dat de resultaten en de multiplayer mogelijkheden via Play Games zal lopen. Overigens vertellen de geruchten ons dat Android TV dezelfde ‘Cast’-mogelijkheden zal krijgen als de Chromecast, dus Android TV kunnen we zien als een upgrade voor de Chromecast.
Set-top-box
Op welke manier we Android TV zullen gaan zien is nog de vraag. Het vermoeden is dat Google dezelfde strategie zal toepassen zoals bij Android Wear. Google maakt het de software en de partners maken de hardware. Het is zeker de bedoeling om Android TV als systeem op tv’s te krijgen, zoals LG onlangs WebOS omarmdet op zijn televisies. Maar in eerste instantie verwachten we set-top-boxes die door de consument aan de bestaande tv gehangen zal kunnen worden.
Google I/O
De codenaam voor het systeem is Pano, en in de changelog van Android 4.4.3 die onlangs gelekt is zijn er diverse aanwijzingen te vinden naar dat systeem. De website GigaOM baseert zijn gerucht dat Android TV op de aanstaande Google I/O te zien is op deze changelog en informatie die het gekregen heeft uit het Google-kamp zelf.
Het is nog 26 dagen en dan zal de Google I/O beginnen. Het blijft een bijeenkomst voor ontwikkelaars maar we verwachten toch stiekem het één en ander aan nieuws. Daarom verklaren we het ‘geruchten-seizoen’ voor de Google I/O 2014 voor geopend, wat denk jij dat we gaan zien op 25 juni?
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
ik wil niet met een hier raar iets komen,
maar de processor in de chromecast, ondersteund ook bluetooth.
zou het niet kunnen, dat de chromecast uiteindelijk een update krijgt naar google TV?
en dat je dan met je bluetooth muis & toetsenbord de rest kan doen?
En gewoon kan blijven chromecasten zoals het nu gaat.
Ik zie meer toekomst in de Chromecast (en zijn opvolgers) dan dit. Gewoon alles streamen en bedienen vanaf je smart phone of tablet
Krijg we niet te veel van het goede er is al zoveel te krijgen en te ontvangen je wordt er mee dood gegooid. Gamen doe ik nooit als ze nu is nuttige programma s of documantaires met veel nut brengen het merendeel is maar niks wat er word geboden hoe hou ik de content kijker dom.
Pano bestaat al… Is een soort remote desktop oplossing (VDI voor de geeks). Bijzonder dat ze dat als codename gebruiken. Of hebben ze dat opgekocht misschien?