Samsung Galaxy S25: Nu met Galaxy Tab S6 Lite!

Android L in detail: Do not disturb-mode

Redactie Androidworld
Redactie Androidworld
27 juni 2014, 16:21
2 min leestijd
Android L in detail: Do not disturb-mode

Lees verder na de advertentie.

Niet storen aub!

Eén van de nieuwe functies van Android L is de zogenaamde Do not disturb-mode, ofwel niet storen-modus. Hiermee worden alle notificaties voor een bepaalde periode het zwijgen opgelegd: ze geven dan geen geluid en trillen niet.

Via de instellingen is het mogelijk hier nog nuances in aan te brengen. Zo kan er bijvoorbeeld ingesteld worden dat er geen berichten ontvangen worden, maar wel telefoontjes van een contactpersoon dat je een ster hebt gegeven, dus als favoriet hebt aangemerkt. Op deze manier ben je er verzekerd van dat je niet gestoord wordt, behalve als belangrijke personen bellen. 

De niet-storen-modus is simpelweg aan- en uit te zetten, maar ook het instellen van een periode is mogelijk. Startend bij één uur en een maximum van acht uur. Hierbij staat wel de vermelding dat alarmen en timers altijd af zullen gaan, deze worden hierin niet meegenomen.

Gezette tijden

Met de Do not disturb-mode van Android L is het ook mogelijk om op gezette tijden te zorgen dat je smartphone deze mode activeert. Stel voor je wil dit instellen voor ’s nachts vanaf 0.00 uur tot 07.00 uur, dan zullen er geen meldingen ontvangen worden in die periode, maar de wekken om 06.45 uur gaat wel af. Handig om zeker van je rust te zijn.

De niet storen-optie van Android L is bereikbaar vanuit de instellingen, maar ook via de quick settings (in statusbalk) kunnen een aantal basisaanpassingen gedaan worden zoals het instellen van de duur en de functie aan- of uitzetten. Kortom, een kleine handige functie die met een simpele druk op de knop rust kan garanderen.

Beschikbaarheid

Een beperkte preview-release van Android L is beschikbaar sinds 26 juni. Deze versie is alleen beschikbaar voor de Nexus 5 en Nexus 7 (2013). In de herfst zal Android L officieel uitkomen en zal dan op korte termijn uitkomen voor verschillende Androidtoestellen. 

Er zijn overigens verschillende applicaties die al een soortgelijke functie bieden voor Android, zoals deze Niet storen!-app

Meer weten: check dan onze Android L hands-on

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

6

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

12 februari 2015, 11:24

Fijn ook dat er wordt uitgelegd (stap voor stap) waar je in deze instellingen komt, in mijn Samsung s5 namelijk niet te vinden!

28 juni 2014, 10:45

Daar gebruik ik al jaren locale voor. Alles aanpasbaar.

27 juni 2014, 20:47

in alle iOS apparaten zit ook een dergelijke functie, er wordt hier ook niet gezegd dat dit een revolutionaire nieuwe functie is, maar wel een functie die in standaard android ontbrak.

27 juni 2014, 20:30

Is dit niet hetzelfde als de blokkeer stand in de Galaxy toestellen? Mij S4 kan dit al namelijk.

27 juni 2014, 20:25

Dit heeft Samsung ook. De “Blokkeerstand” heet dat

27 juni 2014, 19:28

Een ramp. Notificatiebalk Android L op Nexus 7. Een echte showstopper