Android en Chrome OS worden één besturingssysteem

Laura Jenny
Laura Jenny
15 juli 2025, 8:58
2 min leestijd

Het gaat gebeuren: Google voegt Android en Chrome OS samen tot één besturingssysteem. Het speelt al wat langer en viel onder andere op door de vele desktopmogelijkheden die Android 16 biedt, maar nu heeft Google het officieel bevestigd. 

Lees verder na de advertentie.

Chrome OS en Android als één besturingssysteem

Google wil Chrome OS en Android samenvoegen, dus niet de browser Chrome, maar het hele Chromebook-besturingssysteem. Sameer Samat, die verantwoordelijk is voor het Android-ecosysteem, vroeg aan een journalist van Techradar waarom hij een Apple Watch, iPhone en MacBook gebruikt. “Ik vroeg het omdat we Chrome OS en Android gaan combineren tot een enkel platform. Ik ben erg geïnteresseerd in hoe mensen hun laptop tegenwoordig gebruiken en wat ze ermee gedaan krijgen.”

Lees verder na de advertentie.

Met andere woorden: Google wil toch een beetje meer op Apple lijken met een heel ecosysteem. Hoewel het daar met Android al ver mee is: er is immers ook Android TV en Android Automotive, heeft het Chrome OS er dan een beetje los bijhangen. Hoogste tijd om dat dus samen te trekken en allemaal Android te maken. Android krijgt de laatste tijd toch al steeds meer mogelijkheden voor desktop-pc’s, dus het is een heel logisch gevolg.

Je zou denken dat veel mensen voor zijn, maar er bestaan ook zorgen. Er zijn mensen die bang zijn dat Google het niet goed zal uitvoeren, waardoor Chrome OS bijvoorbeeld minder vaak updates krijgt of juist veel zwaarder wordt. Dat zou zonde zijn, want een Chromebook is juist vrij licht en eenvoudig. Dat is niet alleen lekker goedkoop in aanschaf van een laptop, het werkt voor veel mensen ook heel prettig omdat het bijna allemaal op een plek gebeurt: in de browser. Andersom zal Android er niet slechter van worden: dat krijgt er vooral iets bij.

Meer AI-mogelijkheden

Wanneer Chrome OS echt wordt opgeslokt door Android is nog niet bekend. Het klinkt alsof Google er wel mee bezig is, maar niet per se al in een heel ver stadium verkeert. Er ris ook niet op doorgevraagd, die opmerking van Sameer: mogelijk was daar geen tijd of ruimte voor, of leek het niet zo groot op dat moment. 

Lees verder na de advertentie.

Gelukkig heeft Google inmiddels al meer verteld over Chrome OS dat op het Android-platform overgaat. Sameer zegt op social media: “Het is geweldig om te zien dat er zoveel interesse is voor dit onderwerp! Om te herhalen wat we in onze blogpost van 2024 hebben aangekondigd: we bouwen de ChromeOS-ervaring bovenop de onderliggende Android-technologie om nieuwe prestatieniveaus te ontsluiten, sneller te itereren en je laptop en telefoon beter te laten samenwerken.”

Een van de grote drijfveren voor deze verandering is AI: Google steekt tegenwoordig overal Gemini in, zijn AI-platform, en het denkt dat er zo meer en makkelijker AI-mogelijkheden aan Chrome OS kunnen worden toegevoegd.

Wat vind jij van dit nieuws: verrast het je, maak je je zorgen? Deel het in de reacties.

Bron afbeelding: Canva

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!