Google bouwt een systeem in Android 12 dat ervoor zorgt dat je je telefoon kan gebruiken als een vervanger voor je autosleutel. Al zal het systeem in het begin slechts werken bij een specifieke, combinatie van smartphones en automodellen.
Digitale autosleutel
Google wil dat je telefoon een centrale rol zal spelen in je auto. Het resultaat van die gedachte is Android Auto en het dieper geïntegreerde Android Automotive. Met Android 12 zal je telefoon ook kunnen dienen als een sleutel waarmee je je auto ontgrendelt, dat maakt Google bekend tijdens de I/O-conferentie.
In eerste instantie zal de digitale autosleutel slechts werken als je een heel specifieke combinatie hebt met de correcte smartphone en auto die het ondersteunt. Je zal eerst alleen Pixel-telefoons en Samsung-toestellen kunnen gebruiken om toegang te krijgen tot een auto, en het systeem zal alleen werken bij specifieke auto’s van BMW.
Zo werkt het
Er zijn twee manieren waarop je auto kan werken als een autosleutel: als eerste met NFC of ultra-widebandtechnologie (UWB). Met NFC moet je je telefoon uit je broekzak halen om te ontgrendelen, maar met UWB is dat niet meer nodig. UWB is een draadloze technologie die de afstand tussen jouw en je auto kan berekenen tot op 5 centimeter nauwkeurig.
Heel wat auto’s van Honda, Ford en General motors die werken met Android Auto Wireless hebben in feite de benodigde technologie om via UWB met Android Auto te werken. Voor een heleboel andere zou NFC kunnen werken om met behulp van je telefoon te ontgrendelen.
Fast Pair
Verder werkt Google ook aan een manier waarmee je Android Auto sneller kan koppelen met een auto. Dat vergt nu verschillende tikken met je vinger in de soms verwarrende interface van het infotainmentsysteem. Dat kan sneller volgens Google, met een Fast Pair-functie. Helaas zullen nog niet alle auto’s die nieuwe manier ondersteunen, want Google werkt als eerste met BMW en Ford samen aan de technologie.
Android Auto in de BMW iX
Google begon ook een nieuwe samenwerking rond beveiligingschips in smartphones. Die kunnen namelijk een rol spelen bij de digitale autosleutel. Op Google I/O vertelde het bedrijf dat Android Auto nu werkt met 100 miljoen compatibele auto’s. Daarnaast gaan meer werken aan de slag met Android Automotive. Je leest er hier alles over.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
sommige merken kan je telefoon via NFC al je auto mee ontgrendelen en starten zonder de sleutel bij je te hebben en dus ook profielen aan te maken.
gaat niet gebeuren dus
Dit is vooruitgang, hoef je iig niet naar huis te lopen als je een telefoon steelt. ??
Ik ben het met Monique eens.
Dat zal alleen maar werken bij peperdure outo´s die het systeem eigenlijk al hebben…