49 procent van de respondenten op de AW Poll heeft een huistelefoon met vaste lijn. 7 procent zegt deze telefoon zelfs dagelijks te gebruiken. Slechts 1 procent heeft een vast nummer voor zijn alarmsysteem: mensen gebruiken hem dus vooral om met anderen te bellen.

Lees verder na de advertentie.
Huistelefoon
Tegelijkertijd zijn er ook mensen die zeggen wel een huistelefoon met vaste lijn te hebben, maar hem niet te gebruiken: 15 procent heeft het, maar gebruikt het dus niet. Een kwart van de lezers gebruikt de huistelefoon af en toe. Er zijn ook veel mensen die geen vaste lijn meer hebben: voor 36 procent geldt dat ze al jaren niet meer op hun lokale netnummer bereikbaar zijn, terwijl voor 7 procent geldt dat ze de vaste lijn sinds kort niet meer hebben.
Lees verder na de advertentie.
6 procent heeft zelfs nog nooit een huistelefoon gehad. Verder zegt 1 procent ‘anders’ en nog eens 1 procent ‘Wat is een huistelefoon met vaste lijn?’ Vergis je niet: er zijn generaties die helemaal niet meer opgroeien met zo’n vaste telefoon in huis. Vooral voor die mensen is het idee van een vaste telefoon net zo vaag als het idee van een floppy of cassettebandje. m.b. zegt ook dat de vaste lijn een generatieding is: “Al zeker 20 jaar niet meer, ik denk dat alleen ouderen mensen dat hebben.”
AW Poll
Karel-Willem Jaarsveld is zo’n alarmgebruiker. Althans, dat was hij: “Tot 2018 nog gebruikt voor een persoonlijk alarm, maar daarna opgezegd.” Hans850 gebruikt een vaste lijn eigenlijk juist om niet te bellen: “We hebben er één via Internet met een antwoordapparaat er aan, als we telefoonnummer op moeten geven waar we eigenlijk niet door gebeld willen worden geven we die op.” Heel erg slim, zeker als je een eigen bedrijf hebt en voortdurend ongevraagd gebeld wordt.
Lees verder na de advertentie.
Leuk om te zien dat er toch nog heel veel mensen met een huistelefoon zijn, terwijl het voor anderen juist echt decennia geleden is. Bedankt voor het meedoen aan de AW Poll en volgende week zijn we bij je terug met een volledig nieuwe poll. Tot dan!
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Dit lijkt heel interessant alleen het lijkt me nogal afhankelijk van de groep stemmen die je haalt en dan vooral de leeftijd. Ik gok als je veel 60+ stemmen hebt dat je een compleet ander beeld hebt dan een groep van 20/30 jaar oud. Het is nogal vaag zulke cijfers te noteren zonder een beeld te hebben van de leeftijd. Ik vind het niet erg representatief zo. Daarnaast zijn er te veel keuzes die in het resultaat weinig of geen verschil leggen op de uitkomsten. Bijvoorbeeld "ik heb sinds kort geen vaste lijn meer" of "ik heb geen vaste lijn"…. Wat is sinds kort?! 2 weken? 3 maanden? En het maakt geen enkel verschil of je wel of geen vaste lijn hebt en gaat het antwoord op…. Of je nu sinds kort of geen vaste lijn hebt het antwoord blijft "Nee"