Het is in bijvoorbeeld de Verenigde Staten al iets meer ingeburgerd, maar ook Google’s Health-app vraagt erom in Nederland: het overleggen van je gegevens met je medisch behandelaar. Wil jij dat de dokter kan meekijken met de gegevens van je smartwatch of liever niet?
Lees verder na de advertentie.
Data delen met de dokter
De huisarts, maar ook een ander behandeld arts, kan informatie uit de data van je smartwatch halen. Immers houdt die onder andere je slaap, sport en je hartslag bij, naast zaken als het bloedzuurstofgehalte en in sommige gevallen de bloeddruk. Je kunt daar zelf, met een beetje hulp van de software, het een en ander uithalen, maar een arts kan er mogelijk meer mee, zeker als je bij haar of hem komt met een bepaald probleem.
Maar, zou je het fijn vinden om die gegevens met je arts te delen? En zou je dat dat dan zien in de vorm van een voortdurende synchronisatie of alleen als je er zelf voor kiest, bijvoorbeeld wanneer je de arts ziet? Op onze redactie denken we daar als volgt over:
Timothy: “Ik gebruik zelf geen smartwatch, maar stel dat ik dat wel zou hebben, dan ligt het aan de situatie. Ik zou niet standaard mijn gegevens willen delen met de dokter. Dit komt dan in een database te staan en een hack is nooit ver weg hebben we dit jaar gezien. Zou ik een afspraak hebben met de dokter en wil die even op mijn telefoon in de smartwatch-app kijken, dan vind ik dat prima. Ik ben gewoon tegen het opslaan van de gegevens en niet tegen dat de dokter het ziet.”
Sven: “Ik ben het met Timothy eens. Standaard een link naar de huisarts lijkt mij een heel slecht idee, maar als je wel naar de huisarts moet, dan zou ik dat wel willen delen als het mijn gezondheid zou helpen.”
Laura: “Ik denk dat het voor veel toepassingen interessant kan zijn, ook voor een personal trainer of een diëtist waarmee je bezig bent. Ik denk dat je met een constante synchronisatie wel een beetje ver gaat, tenzij je misschien een bepaald ziektebeeld hebt, maar anders ga ik al snel denken aan dat verzekeringen bij die informatie willen, en dan is het hek natuurlijk van de dam. Dus ja, synchronisatie als het echt nodig is omdat je ernstig ziek bent, maar anders liever als je zelf een druk op de knop geeft.”
Lees verder na de advertentie.
AW Poll
Hoe zit dat bij jou? Laat het weten in de onderstaande AW Poll en deel het waarom in de reacties:
Lees verder na de advertentie.
We komen zaterdagmiddag bij je terug met de resultaten van de AW Poll, tot dan!
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik denk dat gericht delen van smartwatch informatie icm met aankaarten van een gezondheidsprobleem juist veel kan opleveren. Historische data van een smartwatch kan daarin heel goed ondersteunend zijn (hartslag, bloeddruk, ecg, zuurstof, etc). Het is niet altijd gevalideerde data. Maar alsnog kan t zeker helpen richting te geven. Mogelijk daardoor ook kosten besparen in gezondheid zorg. Maar bestaat er een goede manier van data delen met een arts?