Of je nou wat dikkere vingers hebt die grotere knoppen behoeven, of je wil allemaal handige gimmicks onder de knop hebben: het ene toetsenbord is het andere niet. Wil je liever swipen dan virtuele knoppen aanraken, wil je liever schrijven met je vinger, er is voor iedereen wel een telefoontoetsenbord te vinden. Gboard is heel bekend, of SwiftKey, maar welke gebruik jij? Geef nu antwoord op de nieuwe AW Poll.
Toetsenbord-apps
De Play Store staat er vol mee: allerhande toetsenbord-apps die je het leven makkelijker moeten maken. Google maakt zich bijvoorbeeld erg populair met zijn Gboard, terwijl SwiftKey (ook na de overname van Microsoft in 2016) veelgebruikt is. Natuurlijk zijn er ook telefoons die met hun eigen toetsenbord komen. Mensen die niet zo veel van een telefoon weten, die zullen niet eens op de hoogte zijn van het kunnen downloaden en implementeren van een toetsenbord-app. Jammer, want ze bieden veel voordelen die de standaard toetsenborden op een telefoon vaak niet hebben.
Andere mensen zitten veel dieper in het aanpassen van hun telefoon en gebruiken zelfs opensource-toetsenborden zoals OpenBoard en FlorisBoard? Hoeft het van jou niet allemaal steeds hetzelfde te zijn, dan is Chrooma meer iets voor jou: dat toetsenbord verandert volledig afhankelijk van de app die je gebruikt. Er zijn ook mensen die graag een toetsenbord willen gebruiken dat Nederlands ondersteunt, of zelfs Fries. Er zijn veel mogelijkheden en dat maakt het ook zo interessant om te weten wie welk toetsenbord gebruikt.
AW Poll
In 2015 hebben we eenzelfde AW Poll gehouden en toen kwam SwiftKey als winnaar uit de bus. In 2021 was het Gboard dat met 48 procent van de stemmen zegevierde. Het wordt dus spannend dit jaar: is het SwiftKey dat de troon terugclaimt, blijft Gboard daar lekker zitten of is er toch ineens een ander toetsenbord dat er nu met de winst vandoor gaat? Stem mee!
Deze poll is gesloten
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Swipe + Dragon
Ik gebruik al jaren Gboard maar vanwege privacy wil ik er eigenlijk gewoon van af.. ik kan alleen niet zonder swiping en aan swiftkey kan ik gewoon niet wennen ?
AnySoftKeyboard
https://www.f-droid.org/packages/com.menny.android.anysoftkeyboard/
Gebruik al jaren Gboard. ???
Simple Keyboard, geen permissies dus goede privacy wat bij Google, Microsoft en Samsung niet het geval is.
SwiftKey beta, want die heeft een integratie met bitwarden!
Dat heeft Gboard ook ?
Swype
Swype bestaat toch niet meer?
SwiftKey kwam eens met een foutieve update waardoor die telkens vastliep.. toen maar Gboard als tijdelijke vervanger gedownload en nu jaren later nog steeds niet terug gegaan :’)
Echt nog nooit naar gekeken. Ik pre order al jaren een nieuwe samsung. En me nog nooit bezig gehouden met toetsenborden…
Dus tja ik gebruik dan wat samsung erop zet denk ik, en dat is prima voor mij
Al jaren een tevreden Gboard gebruiker. Al zo lang dat ik eigenlijk niet eens meer weet wat het voordeel is tov andere toetsenborden ?
Ik gebruik jarenlang SwiftKey omdat met 1 druk op de knop een numpad tevoorschijn komt ??
Zo’n numerieke layout die grote toetsenborden hebben.
Tot op heden ben ik nog geen toetsenbord app tegengekomen die numpad layout ondersteund.
Die heeft Gboard ook.
Er zijn er dus toch wel meer 🙂
In de lijst staat Chrooma. Laatste update dateert van juni 2020. Ooit betaald. Niemand berijkbaar.
Mogelijk hebben jullie andere info over deze app/ontwikkelaar?
SwiftKey zonder twijfel. Gebruik SwiftKey al jaren, anderen inclusief Gboard, komen nog niet eens in de buurt.
Facebook keyboard. Is kei leuk. Je kunt er één kiezen uit de duizenden zelfgemaakte keyboards door anderen. Maar ik maak ze zelf. Een mooi plaatje op Pinterest zoeken en downloaden. En je kunt aan de slag. Lettertype kiezen, kleur van de toetsen, als je geluid wil bij het typen, dan hebben ze verschillende geluiden. En special effects. Als ik type dan gaat er per toets een klein sterretje af. Echt een aanrader!
Simple Keyboard. No permissions ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=rkr.simplekeyboard.inputmethod
Dat ziet er best goed uit. Kan je ook swipen? Ik gebruik dat heel veel namelijk..
Edit: laat maar. Heeft ie niet.