Smartphones zijn handig, maar ze kunnen beter, toch? De een ergert zich groen en geel aan de laadstress die er soms bij komt kijken, een ander zit te wachten tot de smartphonecamera’s echt beter zijn dan professionele Canon-fotocamera’s. Wat vind jij nou dat er het eerst aangepakt moet worden aan smartphones? Deel het in de AW Poll.
Lees verder na de advertentie.
Innovatie in smartphones
Samsung lijkt zich volledig te hebben toegelegd op het dunner maken van telefoons, terwijl ook AI, periscoopcamera’s en Qi2-magnetisch laden grote innovaties zijn in toestellen van zowel het Koreaanse merk als de rest. Maar wat nou als we jullie laten kiezen: welke innovatie zou je graag het eerst zien in smartphones? Wat moet er het eerst worden verbeterd aan dat apparaat dat je zo vaak bij je hebt?
Lees verder na de advertentie.
Op de redactie zijn de meningen verdeeld. Timothy: “Voor mij is het betere privacy en beveiliging. Het is nog te vaak het geval dat er hier problemen zijn. Ook voor iets minder technische mensen is betere beveiliging een goede verbetering, omdat zij vaak de kennis missen om te weten wat wel en wat vooral niet slim is om te doen met hun toestel.”
Sven: “Ja sowieso de batterij die lang meegaat. In bepaalde smartwatches hebben ze dat inmiddels voor elkaar gekregen, dus je zou zeggen dat het in smartphones ook moet kunnen. Verder mogen de functies die spambelletjes tegenhouden ook wel standaard beschikbaar worden. Ik word echt wekelijks gebeld door rommel.”
Laura: “Hoewel ik ook neig naar het antwoord van Sven, zou ik het ook geweldig vinden als de camera’s de kwaliteit halen van spiegelreflexcamera’s: dat je dan echt hetzelfde soort beeld kan schieten als een professionele fotograaf, met zoveel diepte en een goede belichting, enzovoort. Het is een mooie droom, maar ik denk dat de verbeterde batterijduur wel iets realistischer is.”
AW Poll
Wat vind jij? Tik in de onderstaande AW Poll je antwoord aan en tik op Stem om jouw input vast te leggen:
Lees verder na de advertentie.
Laat in de reacties hieronder ook meteen weten waarom je hiervoor kiest, of wat je voor andere belangrijke innovatie hebt bedacht die linea recta naar de smartphone moet komen. Zondag zijn we bij je terug met de uitslag. Tot dan!
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Compacte telefoon, eenvoudige camera en grote accu.
AI, high tech, allemaal overkill. Gewoon back to basics. 5" scherm volstaat ook prima. En gamen doe ik er niet mee. En een toestel hoeft niet met 8mm dik te zijn. 15-20mm is ook goed, als daarmee de accu 4 dagen mee kan gaan. (Kleiner scherm is ook minder verbruik)
Via de besturingssoftware zou je in principe iedere app met een toegangscode (pin) moeten kunnen beveiligen. Omwegen via andere launchers of via het privégedeelte van Google zijn lapmiddelen, te beperkt of te omzeilen.
Buiten de batterij zou ik zeggen het tegen gaan van (te)warme mobieltjes
Betere software en batterij, nu met b.v. smarthome met mij deurslot reageert hij niet omdat de app tegen gehouden word om batterij te sparen terwijl deze uitgesloten daarvan is. Als we meer batterij duur hebben hoeft dat niet waardoor alles een beetje sneller reageert. En betere sofware vooral smarthome ( matter) heeft nog wel wat verbetering nodig en gelijk welke taal.
Updates langer dan zoveel jaar afschaffen! Heb een Samsung S21 Ultra, en volgens mij krijg ik straks mijn laatste grote update… Ik ben er nog hartstikke tevreden mee, maar om alles ‘veilig’ en ‘van deze tijd’ (is gewoon software) te houden word je op kosten gejaagd… Ik vind het piraterij…
Updates KORTER dan zoveel jaar afschaffen. 😉
Samsung zou eens dringend voorsprong moeten nemen in accu’s. Die is al jaren hetzelfde bij de Ultra modellen. En de laad snelheden, bedraad en draadloos lopen ook achter op sommige Chinese telefoons. Een silicium koolstof accu is nog altijd niet te vinden bij Samsung .
Compacte telefoons met high end specs, wat dus ook inhoudt dat de accu meerdere dagen zouden moeten meegaan😉