Android Auto wordt voorzien van een nieuwe interface, maar slechts weinig lezers hebben die interface ook. Maar 15 procent zegt Android Auto Coolwalk te hebben, terwijl 75 procent het niet heeft. 4 procent gebruikt geen Android Auto en 5 procent weet het niet. Dat zijn nog geen hele fantastische resultaten voor de nieuwe interface, die hopelijk snel verder uitrolt.

Lees verder na de advertentie.
Android Auto Coolwalk
Als je geen auto hebt, dan heb je ook geen Android Auto Coolwalk nodig, maar blijkbaar is de update ook nog niet zo breed beschikbaar als we hadden gedacht. Eigenlijk zou het afgelopen zomer al tijd zijn voor de Android Auto Coolwalk, maar dat liep anders. 6 januari kregen we het groene licht voor de stabiele versie van Coolwalk, maar het duurt even voor de update wereldwijd uit is, zo blijkt.
hvl62 heeft het wel, maar vindt het wat omslachtig: “Als beta tester heb ik deze interface al een paar maanden. Maar juist omdat ik beta tester ben, probeer ik zoveel mogelijk uit. Hierdoor zit ik vaak in de instellingen te klooien. Maar wat ik dan niet begrijp dat je zoveel handelingen moet doen om daar te komen. Eerst naar de instellingen van de telefoon, dan app beheer en android auto zoeken, en eenmaal geopend heb heb je nog de aanvullende instellingen. Flink omslachtig allemaal. Kan natuurlijk aan mijn telefoon liggen…Ben benieuwd of iemand een andere manier weet, bv met een snelkoppeling ofzo.”

Nieuwe interface in de auto
Tja, omdat niet veel mensen het hebben, is het ook moeilijk om daar een antwoord op te krijgen. Gerke heeft dat probleem gelukkig niet, die is helemaal blij: “Geen betatester, maar inmiddels een week of 4 actief. erg blij mee.” Er zijn ook mensen die zeggen dat ze de update eerst hadden, maar die nu verdwenen is. Kortom, het is een spannend proces waarbij je blijkbaar nooit helemaal weet waar je aan toe bent. In ieder geval is de wandeling op dit moment nog niet zo cool voor veel mensen.
De poll wel, die was erg populair, waardoor het erop lijkt dat lezers wel verlegen zitten om de update die onder andere zorgt voor een soort split-screen ervaring. Boysmakenoize bijvoorbeeld: “Nog niet… Een Pixel hebben geeft ook al geen voorrang zo lijkt ?” Voor peSHIr geldt dat niet, want die kan er sowieso naar fluiten: “Er mist een optie: ik kan Android Auto in 2005 Toyota niet gebruiken sinds de losse telefoon app weg is.. ?” Megapaul zit er naarstig op te wachten en is maar begonnen met zingen: “Hier nog steeds geen coolwalk interface. ’t lijkt wel een beetje op het nummer van Davina Michelle; ’t duurt te lang….”
Sorry Google, we zijn gewoon hyper hyper hyper hyper… Tot volgende week, dan zijn we er weer met een nieuwe AW Poll.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ook ik doe mee met het bèta programma van Android Auto Coolwalk. Ik ben er erg tevreden over. De enige aanpassing die ik gedaan heb, is in de instellingen mijn bestuurdersstoel naar rechts verplaatsen. Hierdoor heb ik een beter zicht op het navigatie gedeelte op mijn scherm.
Ik doe mee aan het bètaprogramma van Google AA Coolwalk. Het werkt veel fijner als ooit te voren. En alle stemcommando’s worden meestal in een keer helder uitgevoerd. De integratie home assistant / Google Home voegt veel functionaliteit toe.
Als het bij de een wel goed werkt, is de werking van AA wel heel apparaat afhankelijk. Kortom uniformiteit ver te zoeken. Jammer beleef er veel plezier aan. Vloeken in de kerk maar we wijzen de ervaringen met Carplay in een andere richting.?
Ik heb android als privé telefoon en een iPhone voor werk. Qua telefoon werkt Android in mijn ogen veel fijner, maar in de auto is dit andersom. Daar is Carplay overzichtelijker, werkt het logischer en blijft bijv. Maps nog bruikbaar op je telefoon.
Ook werkt het fijner i.c.m. Flitsmeister.
Ik heb overigens nog geen Coolwalk, ik hoop echt dat die zich kan meten met Carplay. Of zelfs nog beter is natuurlijk 🙂
In de ene auto wel de andere niet. En daar waar hij niet werkt crasht hij telkens compleet.
Hier nog geen Coolwalk. Ook sinds overstap van Nokia 7.2 naar Pixel 6a steeds disconnects na 15 minuten navigeren met AA.
Ik heb de update sinds afgelopen zaterdag is nog ff zoeken waar alles zit maar vind het wel een mooie interface. Werkt naar mijn idee ook sneller
Hier werkt de coolwalk interface al een paar weken, maar wel met de Beta versie.
Werkte eerst soms wel, soms niet. Na een tijdje kwam ik er achter dat als ik de app geforceerd stopte, Coolwalk daarna werkte. Ontkoppelde Ik daarna mn telefoon en sloot ik em weer aan, dan had ik weer de oude interface.
Heb je nog geen Coolwalk en wil je dit wel? Hier vind je een stappenplan, die mij flink op weg heeft geholpen:: https://www.reddit.com/r/AndroidAuto/comments/yu5fb8/how_to_check_if_your_google_account_has_coolwalk/
Gisteren ineens. Ik ging naar de Hema en toen ik terug bij de auto kwam en mijn telefoon inplugde, bam, Coolwalk. Een hele vooruitgang, eindelijk gebruikt Android Auto het hele ultra wide scherm in mijn Kia.
Hier en daar wat bugs, vooral de apps zelf die problemen geven met de weergave, met name bij wisselen naar Split Screen e.d. gaan ze de mist in. Komt wel goed met updates.
Hema maakt gewoon bijzonder. ?