Samsung Galaxy S25 Ultra: nu met upgrade voordeel tot €633

AW Poll: helft van de lezers heeft al een slimme thermostaat

Laura Jenny
Laura Jenny
11 september 2022, 15:09
2 min leestijd
AW Poll: helft van de lezers heeft al een slimme thermostaat

Lees verder na de advertentie.

51 procent van de lezers heeft al een slimme thermostaat en maar liefst 29 procent heeft er wel interesse in. Nu we de energiefactuur de komende tijd gigantische bedragen omhoog zullen zien schieten, is dat beetje extra inzicht geen overbodige luxe. 

Slimme thermostaat

Hoewel de helft al een slimme thermostaat heeft en 29 procent denkt: ‘Ik heb wel interesse’, zijn er ook mensen die zo’n slimme thermostaat helemaal niet zien zitten. 17 procent zegt er geen een te hebben en dat graag zo te willen houden, terwijl 2 procent geen mening heeft. Jeca.N grapt: “Met deze gasprijzen gebruiken wij helemaal geen thermostaat ?.”

Sportduikertje ziet het nut van een slimme thermostaat niet echt in. “Ik heb vloerverwarming en die staat dag en nacht op 1 temperatuur ingesteld. Voor mij is de meest simpele thermostaat al voldoende.” Katty heeft juist een heel andere reden om de slimme thermostaat nog niet te hebben: “Ik weet niet of die toestellen bedienbaar zijn als je volledig blind bent en of de bijgeleverde apps toegankelijk zijn voor talkbackgebruikers. Ik zou eigenlijk eerst eens zo’n ding moeten kunnen bekijken en in werking zien om te weten of ik ermee overweg kan.”

AW Poll

Die is wel nieuwsgierig en geïnteresseerd dus. Dendroid vindt het net als Sportduikertje niet echt nodig: “Is hij slimmer dan ik ?? We draaien gewoon met het handje omhoog en omlaag. Al jaren verbruiken we met ons gezin zo weinig, dat ik niet zou weten wat hij ons nog kan leren. Slimme apparatuur is fijn, maar ik gebruik gewoon nog mijn koppie.” Marijn.V heeft een andere reden om niet zo happig te zijn op de slimme thermostaat: “k vind het wel interessant maar ik wordt zo moe van al die abbonementen die je moet afsluiten om maximaal gebruik te maken van alle functies. Dit houd mij nu nog tegen. 1x aanschaffen en dan evt nog uitbreidingssets aanschaffen.”

Daarnaast wordt de smarthome in het algemeen gevreesd voor privacy en hacken, terwijl er andere mensen zijn die enthousiast uitroepen dat ze blij zijn met hun Nest of Tado. De meningen zijn dus enorm verdeeld over de slimme thermostaten. Sommige mensen hebben een te onregelmatig leven, waardoor zo’n schema dat je kunt instellen op dat apparaat niet ideaal is. Het zijn dus zeker niet op alle gebieden altijd goede oplossingen, al is er voor veel scenario’s wel een mouw aan te passen.

Het is te hopen dat het voor iedereen toch een beetje meevalt, die gevreesde energierekening, en wie weet lukt dat juist door de inzichten die je krijgt van een slimme thermostaat. En anders gewoon de slimme inzichten van jezelf: helemaal niks mis mee. Tot volgende week, tot de volgende AW Poll!

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

11

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

11 september 2022, 21:40

Ik denk dat lezers van AW die niet geïnteresseerd zijn in een slimme thermostaat, ook niet snel een poll over dit apparaatje zullen beantwoorden. Daarom zal het aantal lezers dat geen slimme thermostaat heeft, hoger zijn dan uit de poll blijkt. Dit is een normaal effect van polls waaraan je op eigen initiatief deelneemt.

11 september 2022, 21:05

Ik heb een oldschool verwarming met een draai knop die hooguit 2 keer per jaar aan staat. Een thermostaat vind ik geld verspilling en al helemaal in de huidige situatie waar we in leven.