Samsung 2025? Maak nu kans op een Music Frame t.w.v. €449!

Eerste stappen gezet om WhatsApp, Instagram en Facebook Messenger samen te voegen

Laurence Arnold
Laurence Arnold
27 januari 2019, 11:00
3 min leestijd
Eerste stappen gezet om WhatsApp, Instagram en Facebook Messenger samen te voegen

Lees verder na de advertentie.

Facebook heeft 3 goudmijntjes

Facebook heeft zowel Facebook zelf, Instagram en WhatsApp in handen. Het doel van het bedrijf is om zoveel mogelijk mensen te bereiken met al deze diensten. Op dit moment wordt nog niet alle data van deze drie apps gecombineerd: het is zelfs momenteel verboden voor Facebook om data van Facebook en WhatsApp te combineren vanwege de Europese Commissie. 

Nu heeft naar verluidt Mark Zuckerberg, de baas van Facebook, geordend dat de onderliggende infrastructuur van zowel WhatsApp, Instagram als Facebook Messenger zullen worden samengevoegd. Voor nu zullen de apps wel los van elkaar blijven draaien, alleen de technische infrastructuur zal worden samengevoegd. Deze info komt van vier mensen die bezig zijn met deze taak.

Door deze samenvoeging zal het mogelijk worden om berichten tussen Facebook Messenger, WhatsApp en Instagram te versturen. Bij elkaar gebruiken 2,6 miljard mensen wereldwijd deze drie diensten. Het doel is om eind 2019 of begin 2020 alles voltooid te hebben.

Deze move verhoogt de grip van Facebook op de mensen die gebruik maken van één van deze diensten. Zuckerberg hoopt zo dat mensen binnen het ecosysteem van Facebook zullen blijven en niet zullen overstappen naar diensten van Google of Apple. Als er meer van Facebook-diensten gebruik wordt gemaakt zal er ook de mogelijkheid ontstaan meer advertenties te laten zien en dus meer geld te verdienen. Ook laat het zien dat Mark Zuckerberg, die eerst nog beweerde dat de units los van elkaar zouden blijven, nu toch van mening is veranderd. Zuckerberg heeft naar verluidt wel gezegd dat alle drie de apps gebruik moeten maken van end-to-end encryptie. Hierdoor is het onmogelijk voor andere partijen – inclusief Facebook zelf – om berichten mee te kunnen lezen.

Deze vorm van encryptie wordt momenteel al gebruikt in WhatsApp maar nog niet standaard in Facebook Messenger of Instagram. Deze beslissing zou ervoor kunnen zorgen dat Facebook minder directe data over zijn gebruikers zou kunnen verzamelen, maar Zuckerberg wil niet nog meer gedoe over privacy of veiligheid. Over deze twee aspecten is afgelopen jaar namelijk al genoeg te zeggen geweest, met als hoogtepunt het Cambridge Analytica-schandaal en laatst het lekken van privéfoto’s van bijna 7 miljoen accounts.

Als gevolg van dergelijke incidenten is het niet verrassend om te zien dat in Nederland in 2018 640.000 minder mensen gebruik maken van Facebook. Dit blijkt uit het Nationale Social Media Onderzoek 2019. Instagram stijgt juist als snelste van alle sociale media, terwijl WhatsApp door 12 miljoen mensen in Nederland wordt gebruikt. Ook zijn enkele belangrijke mensen zoals de oprichters van Instagram en WhatsApp opgestapt bij Facebook omdat ze het niet eens waren met de visie van Zuckerberg. Kortom, genoeg redenen voor Facebook om zaken aan te passen.

Facebook laat in een statement weten dat het inderdaad kijkt naar de mogelijkheid om meer producten van end-to-end encryptie te voorzien en dat ze manieren overwegen om vrienden en familie makkelijker tussen netwerken te kunnen laten communiceren. Op verdere details wordt niet ingegaan. Over een jaar zullen we een stuk meer weten.

WhatsApp Messenger

WhatsApp LLC

8.6
Gratis
Via Google Play

Messenger

Meta Platforms, Inc.

9.0
Gratis
Via Google Play

Instagram

Instagram

8.0
Gratis
Via Google Play

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

13

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

28 januari 2019, 11:28

Afgelopen december Facebook, Whatsapp en Instagram er allemaal afgegooid en mijn accounts verwijderd. Gebruik sinds die tijd Threema en ben er zeer tevreden over. Groot voordeel van Threema is dat je deze zonder het koppelen van je telefoonnummer kan gebruiken en het delen van je contacten er ook niet verplicht is.
https://threema.ch/en/blog

28 januari 2019, 9:55

hmm ben benieuwd; heb er al iets van gepost op de twitter van techweb.

27 januari 2019, 20:21

Aan het overwegen om binnenkort te stoppen (of minder actief) met Facebook en verwante apps. Voor elke post van je vrienden worden er 3 reklame posts in je maag gesplitst en bekijk je een filmpje… Net hetzelfde… Bij Instagram weet je niet eens meer wat een échte post is en wat reclame is. Bij Google krijg je als consument in ruil voor je data er ook nog eens oneindig veel nuttige, bruikbare apps voor in de plaats én allemaal gratis (in ruil voor je data) of betaal je een belachelijk laag bedrag.

27 januari 2019, 20:09

Een goed alternatief maar hier nog te weinig gebruikt vind ik : MeWe

27 januari 2019, 19:55

Hier onder een stukje van de Consumentenbond. Die bevestigd dat Signal het beste kan gebruiken. Een stuk van Rtl z beweert overigens het zelfde.

“Bij gratis diensten betaal je meestal met je gegevens. Uit die gegevens wordt informatie gehaald die nodig is om advertenties beter op jou af te stemmen. Zoek je naar een alternatief voor WhatsApp na de overname door Facebook, dan kun je het beste voor Signal gaan. De software van Signal is open source. Dit betekent dat iedereen de programmeercode (wanneer nodig) kan inzien en dat het gratis is. Signal wordt gefinancierd met donaties en lijkt in de bediening op Whatsapp. Dat maakt overstappen naar Signal erg makkelijk. Threema is een goede nummer 2 en een van de weinige messaging-apps die van de gebruikers een klein bedrag vraagt. Dat geeft vertrouwen. Bovendien kun je ervoor kiezen om je adresboek niet te delen: hoe minder meta-data je deelt hoe beter. De 3 andere apps, Telegram, Surespot en Wire, maken een net iets minder goede indruk qua veiligheid, betrouwbaarheid, gebruiksgemak en compatibiliteit met verschillende platforms. “

27 januari 2019, 17:19

en je kunt met Signal idd wel meer dan alleen chatten… je kunt ook allerlei bestanden versturen, met groepen werken en er ook mee bellen… doet mijn inziens niet onder voor Whatsapp…

27 januari 2019, 17:15

Facebook was het al niet met dat verdien model en data verzamelen, Instagram gebruik ik ook niet (al komt dat mss eerder door mijn leeftijd) en Whatsapp heeft, daar waar mogelijk, al plaats gemaakt voor Signal…

27 januari 2019, 15:48

Dat je met Signal alleen maar kunt chatten is niet juist, je kunt er ook documenten, gif’s en foto’s mee versturen

27 januari 2019, 15:06

Telegram zou ik ook niet vertrouwen, komt ten slotte uit rusland, kies dan signal. Al is de vraag wat daar achter zit?

27 januari 2019, 13:38

Dan word het Viber in plaats van whatsapp

27 januari 2019, 13:00

Telegram ipv what’s app .. zijn er andere tips voor een berichten app die goed en veilig is?

27 januari 2019, 12:32

Ben die leugenachtige draaikont van Mark Zuckerberg helemaal zat. Geen enkele app meer van hem op mijn toestel. Een uurtje geleden zowel mijn Facebook als Whatsapp account opgeheven. Hoef ik mij er ook niet meer aan te ergeren.

27 januari 2019, 12:13

Goh, had niet verwacht.