Samsung Galaxy S25 Ultra: nu met upgrade voordeel tot €633

Parrot: uitgebreide, advertentievrije en gratis recorder

Colin Baak
24 september 2015, 18:02
2 min leestijd
Parrot: uitgebreide, advertentievrije en gratis recorder

Lees verder na de advertentie.

Parrot – Voice Recorder

Zo af en toe neem ik weleens een gesprekje op of een hoorcollege om het later terug te luisteren en ik gebruik daar Smart Voice Recorder voor, waarover ik weinig tot niks te klagen heb. Het enige wat ouderwets aanvoelt is de interface en daarom ben ik eens op zoek gegaan naar soortgelijke apps met een moderne look. Ruud kwam met Parrot – Voice Recorder op de proppen, tijd voor de test!

Het hoofdscherm kent drie tabbladen: record, play en share en onderaan het scherm is een opneemknop te vinden. Rechtsboven zijn de drie puntjes te vinden waarmee je in het instellingenmenu terecht komt en daarin kun je in verschillende categorieën instellingen regelen. Hierbij kun je denken aan de kwaliteit van de opgenomen geluidsstream, of je kleine piepjes wilt horen als je gaat opnemen of juist stopt met recorden, vanaf welke bron je wilt opnemen en of je bijvoorbeeld autopauze aan- of uit wilt schakelen. Hiermee wordt het opnemen van geluid gestopt als er een bepaalde periode geen of weinig geluid meer te horen en dus op te nemen is.

De app is groen met zwart gekleurd en oogt strak, netjes en modern en kent eigenlijk weinig op- of aanmerkingen. In het hoofdscherm vind je linksonder nog een knop waarmee je direct de kwaliteit van het geluid kunt instellen en rechtsonder opent de instellingen tijdens het opnemen. Hierbij kun je bijvoorbeeld de hierboven beschreven autopauze-modus in- of uitschakelen, of effecten zoals het tegengaan van echogeluiden kiezen of de hoeveelheid gain bepalen oftewel aangeven hoeveel een signaal kan worden versterkt.

Via het play-tabblad kun je alle opgenomen stukken luisteren door er slechts één keer op te klikken en als je één van deze fragmenten wilt delen kan dat dus in het derde tabblad. Ook weer een kwestie van klikken, de juiste app kiezen en klaar ben je. Als je toevallig een Android Wear-watch om je pols hebt hangen kun je via dat horloge de opname ook starten en uiteraard kun je blijven opnemen op het apparaat terwijl je een andere applicatie open hebt staan.

Wat mij betreft is Parrot – Voice Recorder een waardige vervanger voor de app die ik gebruikte om van alles mee op te nemen qua geluid en daar komt ook nog eens bij dat de app volledig gratis is en ook geen advertenties biedt. De app heeft wel minimaal Android 4.4 KitKat nodig, dus als je nog op een oudere versie draait dan is deze app helaas niet voor jou.

Beschikbaarheid

Parrot – Voice Recorder is gratis te downloaden via onderstaande knop.

Parrot Voice Recorder

Searing Media Inc.

8.6
Gratis
Via Google Play

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!