Nieuw: de Huawei Watch D2 nu met FreeBuds 5i t.w.v. €99,99 cadeau!

Notebook: gratis alternatief voor Evernote

Ruud Caris
Ruud Caris
13 juli 2016, 21:00
2 min leestijd
Notebook: gratis alternatief voor Evernote

Lees verder na de advertentie.

Notebook

De app met weinig originele naam Notebook zegt op zijn website de concurrentie met Evernote aan te gaan. Sterker nog, Notebook zou veel beter moeten zijn, dus wij hebben de app getest. 

Notebook is een kleurrijke app waar het visuele aspect belangrijk is. Je zult geen lijsten zien, maar indien gewenst, kleurrijke plaatjes die dienen als notebooks binnen de app om notities en andere bestanden te ordenen. Na het aanmaken van het eerste notebook en kiezen van de cover, kun je eenvoudig notities, foto’s, spraakmemo’s en andere gegevens toevoegen. 

Binnen de app zijn deze kaartjes eenvoudig aan elkaar te verbinden met een aantal pinch-to-zoom-bewegingen die in de introductie worden uitgelegd.  De ontwikkelaars hebben dat goed aangepakt, dit ziet er gewoon goed uit.

Doei Evernote?

In alle notitieboekjes kun je zelf de inhoud ordenen en beheren. Ook al zijn er nog geen uitgebreide instellingen, toch vind ik Notebook al prettig werken. Maar waarop gaan ze nu de concurrentie aan met Evernote?

Nee, Notebook is geen perfecte vervanger voor Evernote. Notebook zegt zelf Evernote te overtreffen door het design en de gratis onbeperkte synchronisatie. Hierbij spelen ze handig in op het feit dat Evernote recent bekend maakte de abonnementen duurder te maken en de gratis versie verder te beperken. Ook al concurreren ze op prijs en design, Notebook is er nog niet. 

Ook al is mijn eerste ervaring met de app erg positief, toch mis ik een webinterface om ook op de desktop snel mijn taken te beheren en notebooks te bekijken. Hier wordt wel aan gewerkt volgens het bedrijf. Ze hebben zich bij de eerste lancering vooral gericht op de apps voor Android en iOS. Op een later tijdstip zullen er ook een webapp en verschillende browser-extensies komen.

Beschikbaarheid

Notebook is gratis te downloaden via onderstaande button. Het aanmaken van een account is niet verplicht, maar wel wenselijk voor de synchronisatie.

Notebook - Notities maken

Zoho Corporation

8.6
Gratis
Via Google Play

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

8

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

19 juli 2016, 10:27

http://www.computerworld.com/article/2488890/desktop-apps/desktop-apps-onenote-vs-evernote-a-personal-take-on-two-great-note-taking-apps.html

of

http://lifehacker.com/note-taking-showdown-evernote-vs-onenote-2016-editio-1765707423

Dussssss…

19 juli 2016, 10:19

Zonder te willen patsen… maar ik heb 1900 records in Evernote. Gebruik het minstens tien keer per dag.
Notebooks, labels, mogelijkheid om alleen in de header te zoeken. Mailen naar je Evernote account. App op Windows, OSX en browser. Two factor authentificatie
Met de Snapscan al mijn docs direkt naar Evernote.

Sorry heer Caris. Uw deskundigheid dwingt bij mij altijd diep respect af, maar om deze twee progs te vergelijken? Iets met Appels en Peren?

Zou Keep c.s. eerder met Notebook vergelijken.

Onenote lijkt me eerder een alternatief.Maar tja….Mac manneke hiero he….

Huib

15 juli 2016, 10:13

“Notebook is een kleurrijke app waar het visuele aspect belangrijk is”. En daar ligt voor mij nu juist de kracht van Evernote. Juist géén kleurtjes en visuele aspecten maar snel inzicht in al mijn notities. Ik heb gekeken naar alternatieven omdat ook ik niet graag 60% meer betaal voor Evernote, maar ook OneNote is het niet voor mij. Ook hierin mis ik overzicht. Laat staan Google Keep. Dus, toch maar die prijsverhoging slikken. Voor zolang Evernote nog leeft, want dat ze hun eigen graf gegraven hebben, lijkt me wel duidelijk…

14 juli 2016, 17:06

Ik had evernote maar ben overgestapt naar google keep en die bevalt wel goed. Lekker overzichtelijk en makkelijk in gebruik.

14 juli 2016, 0:36

Een uitnodiging om honderden onenote fan reviews de lucht in te sturen

13 juli 2016, 23:50

Ik ben een groot fan van OneNote in combinatie met OfficeLens. Een notebook geshared met collega’s met wie ik samenwerk op een groot project en afgeschermde notebooks voor alle overige zaken. En met android, ios, windows en browser heb ik altijd en overal toegang tot mijn notities.
.
Einde commerciele bericht :).

13 juli 2016, 23:32

Google Keep is voor mij goed genoeg.

13 juli 2016, 23:07

Bedankt, wat synchroniseren met maar 2 apparaten voor de gratis variant van Evernote is wel erg beperkt.