Vraag en antwoord
Het is mogelijk om in Google Maps en Google Zoeken vragen te stellen aan bedrijven, attracties, musea, stichtingen enzovoorts. Hiervoor ga je simpelweg naar de vermelding van de instantie in Google Maps. Dan scroll je naar beneden in het tabblad ‘Overzicht’ om uit te komen bij het invoerveld bij ‘Vragen en antwoorden’. Hier kun je dan een vraag stellen aan het bedrijf.
Vervolgens kan de eigenaar of de community antwoord geven op de vraag. Met de laatste worden dan de Maps-gebruikers bedoeld die antwoord weten op jouw vraag. Zie het als een soort forum waar naast bedrijfseigenaren ook gebruikers elkaar helpen. Vragen en antwoorden kunnen daarnaast ook van een ‘upvote’ worden voorzien zodat ze naar boven worden geplaatst. Zo zijn de meest informatieve vragen en antwoorden meteen bovenaan te zien.
Veelgestelde vragen
Bedrijfseigenaren kunnen zelf ook veelgestelde vragen toevoegen aan hun vermelding op Maps. De eigenaar ontvangt daarnaast bij een nieuwe vraag een e-mail en kan dan meteen een advies geven. De vragensteller ontvangt, wanneer er een antwoord is geplaatst, ook een mailtje.
Google heeft het ook over andere ‘in-the-know’-gebruikers die bij een nieuwe vraag op de hoogte worden gesteld. Wellicht bedoelen ze hier Local Guides of Maps-gebruikers die vaak bij het bedrijf over de vloer komen, waar de vraag over gesteld is.
Met dit Vraag & Antwoord-onderdeel wil Google natuurlijk dat je nog meer gebruik gaat maken van Maps en Zoeken op je smartphone. Ik vraag me wel af waar de mailtjes naartoe worden gestuurd, als er een vraag wordt gesteld bij een bedrijf dat nog niet door de eigenaar opgeëist is. Dan is het aan de community om advies te geven. Samen met de reviews kunnen de vragen en antwoorden waardevolle informatie geven over bedrijven.
Google rolt de functie nu wereldwijd uit naar Google Maps en Google Zoeken. De optie is voorlopig nog niet beschikbaar op desktop.
Via: Google
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik wil die mogelijkheid pertinent niet. In het kader van de nieuwe AVG. Ik zag gister dat een patient een medische vraag stelde via maps (ik vind zoiets on gepast en ook een beetje dom) om dit in de toekomst te voorkomen wil die mogelijkheid weg hebben. Iemand een suggestie?
Euh, wat voor vragen? Of ze een bepaald product hebben?