Google Keep-notities
Op 20 maart 2013 werd Google Keep officieel aangekondigd door Google. Met deze app en webdienst kun je notities maken en delen, lijstjes maken, audionotities opnemen en foto’s integreren. Waar ik dacht dat het wel zou doorgroeien naar een volwaardige ToDo-tool is het altijd een soort digitaal notitieboekje gebleven. De notitie-tool wordt nog steeds verder ontwikkeld, en nog niet zo lang geleden werden er rasters aan de app toegevoegd zodat je nauwkeuriger kan tekenen.
Sinds maandag rolt er een update uit waaruit blijkt dat men bij Google heeft nagedacht over de naamgeving van de dienst. In plaats van Google Keep zal de app voortaan door het leven gaan als Google Keep-notities. Een kleine verandering die waarschijnlijk is doorgevoerd om beter het verschil te kunnen aangeven tussen Keep en Google Tasks waarbij de laatste een takenlijst is en de eerste een notitie-app voor je krabbels tijdens een meeting.
Wat er waarschijnlijk ook nog op stapel staat voor Google Keep-notities is een nieuw design. Alle apps van Google krijgen langzamerhand een nieuw jasje volgens het Material Design-principe. Hoe dat eruit zal gaan zien voor Google Keep-notities kun je al zien aan de add-ons in het ‘nieuwe’ Gmail.
Beschikbaarheid
De nieuwe naamgeving rolt uit als onderdeel van versie 5.0.371.03. Ze is nog niet bij iedereen van onze redactie te zien, en ook in de websversie heet de notitiedienst nog Google Keep. Heb jij de update al, en ben jij een regelmatige gebruiker van de app? Zijn er misschien andere notitie-apps die bij jou de voorkeur krijgen? Laat het ons hieronder weten.
Bron: 9to5Google
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Verveling, op de juiste ogenblikken, is een teken van intelligentie
Ik erger me aan de web versie van Google tasks. In Gmail is het goed. De app is goed. Aleen de stand alone website is uit 1980.
Iemand daar een oplossing voor?
Big brother ziet alles, beter een notitie app op bv je nas???
Ik hou het maar gewoon bij ColorNote. Het nadeel van de vliegertjes die Google oplaat is dat wanneer je ze gebruikt ze volgend jaar weer weg kunnen zijn en je weer naar iets anders moet gaan kijken.
Ik keek laatst eens hoeveel applicaties Google in de Playstore aanbiedt en was verbaasd. Volgens mij kwam ik ruim over de 50.
Voorspelling: ‘reminders’ verhuist naar Google Tasks (om meer traffic naar Tasks te genereren).
Ik ben vanaf het begin al een groot fan van Evernote. Maar door het gedoe rond deze app de laatste tijd ben ik serieus aan het kijken naar Google Keep (Notes). Probleem natuurlijk wordt straks het overhevelen vanuit Evernote naar Keep en aanpassen van werkprocessen.
Keep Notes vind ik inderdaad een veel betere en duidelijkere naam.
Zelf gebruik ik Fast Notepad, de kleinste en simpelste app die je kunt vinden. Ik heb er verschillende uitgeprobeerd. Keep vond ik een oerwoud van functies en onoverzichtelijk. En ik heb al die poespas echt niet nodig. Simplenote wilde dat ik een account aanmaak. En er was er nog eentje die allemaal app machtigingen wilde. Fast Notepad heeft dat allemaal niet. Het enige waar ik behoefte aan heb, is af en toe iets noteren om te onthouden. En daar ik Fast Notepad ideaal voor.
Ik ben een zware gebruiker van Keep. Helemaal sinds de OCR-functie werd toegevoegd kan ik eigenlijk niet meer zonder. Dat heeft mij al zo veel typewerk bespaard.
Verder sla ik er van alles in op en heb ik mijn boodschappenlijstje als widget op een van mijn homescreens.
De naam interesseert mij nog het minst. Als de functies maar blijven.