Samsung Galaxy S25 Ultra: nu met upgrade voordeel tot €633

App van de week: maak eenvoudig lange screenshots met Longshot

Rens Blom
9 oktober 2016, 20:29
2 min leestijd
App van de week: maak eenvoudig lange screenshots met Longshot

Lees verder na de advertentie.

Longshot

Er zijn diverse (gratis) apps die screenshots samenvoegen tot één lange afbeelding, wat bijvoorbeeld van pas komt bij een Whatsapp-gesprek, webpagina of seirie geinige plaatjes. Longshot is een nieuwe app die deze mogelijkheden biedt.

Na het opstarten van de app krijg je een eenvoudig scherm met de drie belangrijkste opties te zien. De Capture screenshot maakt de langere screenshots en wordt pas actief als je op de blauwe knop drukt. Je krijgt vervolgens drie knoppen te zien: scroll, capture en done. Door op capture te drukken, legt hij het beeld vast. Scroll laat de telefoon automatisch een scherm naar beneden scrollen, waarna je weer op capture drukt. Wanneer je klaar bent, druk je op done en word je teruggestuurd naar de Longshot-app. 
De scroll-feature verkeert nog in bèta en werkt vaker niet dan wel. Hij vereist toegang tot Android Toegankelijkheid, maar vooralsnog zou ik het lekker laten voor wat het is.

Je kan in je favoriete browser pagina’s vastleggen, maar Longshot heeft ook een ingebouwde browser. Door een website in te vullen, opent hij die en kun je aangeven waar de app moet beginnen en eindigen met het maken van een screenshot. Zo maak je eenvoudig een lange afbeelding van een webpagina, die direct wordt geopend in je galerij-app. 

De derde mogelijkheid is het selecteren van eerdere gemaakte afbeeldingen. Dat kunnen screenshots zijn, maar ook foto’s en plaatjes die je van het internet hebt. Selecteer maximaal 64 afbeeldingen en je krijgt wat instellingen te zien. Zo kun je aangeven of je de screenshot horizontaal of verticaal wilt. na het samenvoegen kun je de overlap iets naar boven of beneden aanpassen om oneffenheden weg te werken. Bij mij werkt het samenvoegen van screenshots naar behoren, maar crasht de app als ik foto’s aan elkaar wil plakken. Het ligt voor de hand dat de ontwikkelaar hier een update voor uitbrengt, maar wanneer is onbekend.

Longshot heeft welgeteld één instelling: het wijzigen van de locatie waar hij de media opslaat. Verder bevat de app advertenties, maar erg storend zijn die niet. Voor 2,09 euro verwijder je de reclame ‘voor altijd’, maar je doet het eerder om de ontwikkelaar te steunen. 

Omdat de langere afbeeldingen te groot zijn om normaal op web en in de app te plaatsen, heb ik een paar voorbeelden in onderstaande galerij gezet.

Beschikbaarheid

Je kan Longshot gratis downloaden en gebruiken, al is er dus een in-app aankoop mogelijk. De app vereist minimaal Android 5.0 en 3MB vrije opslagruimte. 

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

5

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

10 oktober 2016, 1:24

Standaard op de huawei!

10 oktober 2016, 1:05

Als je het screenshot van Stitch and Share met Whatsapp deelt en je zoomt in dan is de tekst onleesbaar. Het lijkt wel Arabisch.

9 oktober 2016, 23:42

Ik gebruik ook Stitch&Share. Ken deze app niet, maar S&S werkt super goed!

9 oktober 2016, 23:38

Ik gebruik altijd Stitch & Share (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glitch.stitchandshare) en dat werkt echt veel sneller en makkelijk dan dit

9 oktober 2016, 23:20

Is standaard feature op Galaxy (na screenshot zie je linksonder een plus-teken en scrollt scherm verder naar beneden en plakt hij de delen aan elkaar vast)