Zit er statiegeld op je plastic flesje? Wat moet je nou toch met een leeg drinkpak doen? Op dit soort vragen is een antwoord en dat antwoord vind je het snelst met EcoScan. Deze App van de Week staat in het teken van de app, die waardevol advies geeft over hoe je iets moet recyclen.
EcoScan
Op dit moment is EcoScan nog een vrij kleinschalige app: er worden jaarlijks 100.000 scans gedaan, maar dat mogen er best wat meer zijn. Er zijn zoveel producten waarvan menig persoon geen idee heeft hoe die moet worden gescheiden. Met deze app kun je -of je nu een account gebruikt of niet- foto’s maken van de streepjescode van een verpakking en leren in welke bak hij moet. Theezakjes bijvoorbeeld, die blijven vervelend.
Wat daarbij ook niet helpt is dat die altijd bij het restafval moesten, maar nu ook in de gft-bak mogen. Een app als EcoScan kan je helpen om nieuwe dingen te dingen waarvan je dacht dat je ze altijd goed deed. Al moet je daarvoor dus wel bedenken dat je eens in de zoveel tijd toch eens zo’n theedoosje scant. EcoScan is overigens qua design niet de mooiste app, maar dat is niet zo storend: als hij maar doet wat hij moet doen, namelijk je vertellen hoe je afval moet scheiden.

EcoCoins sparen
EcoScan doet sinds kort wel meer. Het maakt het bovendien mogelijk om te sparen voor kortingen als je je meer met recycling bezighoudt in de vorm van EcoCoins. Een nieuw concept, waarvoor je na een scan moet kijken naar een tweetal reclames à 30 seconden. De ene reclame was voor Marktplaats, wat inderdaad een slim en duurzaam initiatief is. De andere is voor Park Mobile. Dat was op twee manieren raar. Ten eerste omdat die app inmiddels anders heet (en dat stond er wel boven, maar in de video zelf zag je nog steeds het oude) en ten tweede omdat autorijden nu eenmaal niet zo duurzaam is. Dat is dus wel jammer.
Na het kijken van de reclame krijg je 0,01 EcoCoin. Dat is niet veel: in de shop heb je er 3,50 nodig voor een cadeaubon van 5 euro van Bol, Amazon, Coolblue, Mediamarkt, VVV of BeautyCadeau. Een goed initiatief, want dit inspireert nog meer om scans te doen en wie weet leer je over een product waarvan je altijd dacht dat hij bij het papier mocht dat hij daar helemaal niet thuishoort. Je kunt ook euro’s inzetten in de shop van EcoScan, maar dan alleen voor het tonen van minder reclame (2,99 euro) of meer scans kunnen doen per dag (ook 2,99 euro). Er zit namelijk normaliter een limiet op van een paar scans per dag.

Gemeente
Je kunt in de app ook je gemeente toevoegen, want er zijn gemeenten die werken met EcoScan. Helaas niet die van de schrijver van dit stuk, waardoor dat niet is getest. Toch is het ook zonder het toevoegen van je gemeente een heel prettige app om te gebruiken. Hij weet precies die vraagtekens die je bij bepaalde verpakkingen hebt weg te nemen. Nog niet alle streepjescodes zijn bekend, maar je kunt ze ook handmatig toevoegen. Je ontvangt dan extra EcoCoins.
Tijdens Valentijnsdag aanstaande dinsdag worden de EcoCoins verdubbeld, dus mocht je deze app een kans willen geven, dan is hij op dinsdag extra interessant. Al blijft het natuurlijk het doel van deze handige app om je vooral zoveel mogelijk te laten recyclen en te leren over recyclen.
App van de Week
Je vindt elke maandag op Androidworld een Beste apps van de week en elke zaterdag bespreken we een app in onze rubriek App van de week. Ben je op zoek naar leuke apps, dan ben je dus aan het goede adres op Androidworld. Doorzoek onze grote database aan apps via de links hieronder.
Gebruik jij al een app om je te helpen recyclen? Welke? Laat het nu achter in de reacties bij dit arikel.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik gebruik Ecoscan al een paar jaar. De app is steeds beter geworden en ik vind hem erg handig.