Google Assistent komt deze zomer naar Samsung Galaxy Watch 4

Google en Samsung werken nauw samen voor WearOS en dat is steeds vaker merkbaar. In de zomer krijgt Samsung Galaxy Watch 4 de Google Assistent. Hiermee kun je tegen de smartwatch praten en bijvoorbeeld je smarthome via de Google Home-app aansturen.
WearOS
Het voordeel van WearOS is dat de Google Assistent erop werkt, maar tot nu toe is Galaxy Watch 4 de enige smartwatch met dit besturingssysteem en miste de spraakassistent. Je moet het doen met Bixby, de spraakassistent van Samsung, en die is net even wat minder populair dan ‘de stem van Google Maps’.
Goed nieuws dus voor mensen die het zat zijn om tegen Bixby te praten: Google Assistent komt nog deze zomer naar het slimme uurwerk van Samsung, zo meldt het op zijn website. Daarnaast geeft het Koreaanse techmerk aan dat het zijn smartwatchsoftware veel verder wil doorontwikkelen. Daarmee doelt het op het gebruiken van een stemassistent in steeds meer apps en de mogelijkheid om de Health Connect-app van Google in te schakelen.
Google Assistent op Galaxy Watch 4
Het enige wat nog ontbreekt in dit goede nieuws, dat is wat Samsung verstaat onder de zomer. Is dat 21 juni? Of zitten we toch dichter tegen de herfst aan? Er is nu een nieuwe update uit voor het slimme horloge, maar daar is dit feestje nog geen deel van. Sterker nog, het is sowieso geen heel spannende update: er zitten geen grote nieuwe mogelijkheden of apps in die update.
Dit schreven we in onze review over de aansturing van Samsung Galaxy Watch 4: “Na het instellen van het horloge wordt stap-voor-stap uitgelegd hoe je het horloge bedient en je kan de bediening ook meteen oefenen. Er zijn verschillende mogelijkheden om de Galaxy Watch 4 Classic te bedienen: via Bixby voice, de draairing of met handbewegingen. Beweeg je pols bijvoorbeeld tweemaal op en neer om een telefoontje aan te nemen of draai je pols tweemaal als het even niet uitkomt. Je kan ook navigeren tussen de verschillende tegels of een scherm teruggaan door over het scherm te vegen, maar daar vind ik het net iets te klein voor. Ik heb voornamelijk de draairing gebruikt want die werkt erg snel en accuraat. Je gebruikt daarnaast de bovenste knop als starttoets en de onderste als terugknop.“
Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over Samsung Galaxy Watch 4? Download dan onze Android-app en volg ons op Facebook, Instagram, YouTube, Telegram en Twitter.
Samsung Galaxy Watch 4
De Samsung Galaxy Watch 4-serie bestaat uit twee horloges, een reguliere variant en een Classic-uitvoering. De Samsung G alaxy Watch 4 ende Watch 4 Classic beschikken over ontzettend veel tools om je gezondheid te monitoren, en natuurlijk ook om je activiteiten te registreren en te analyseren. De horloges hebben verder een mooi kleurrijk Super AMOLED-scherm, verbeterde accuduur en draaien op het nieuwe Wear OS 3. Lees meer
Vanaf € 269 euro
Bestel op
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties