WhatsApp heeft zijn privacybeleid aangepast om gebruikersgegevens van WhatsApp-gebruikers te kunnen delen met Facebook. Gelukkig gelden de nieuwe voorwaarden niet voor inwoners van de EUs, maar toch kan het geen kwaad om eens naar een andere chat-app te kijken.
WhatsApp gaat data delen met Facebook
Onlangs paste WhatsApp zijn voorwaarden aan om deze gebruikersgegevens uit te kunnen wisselen met Facebook. Facebook wil met de datadeling de ervaring op dat sociale netwerk verbeteren. WhatsApp-gebruikers moeten verplicht akkoord gaan met de nieuwe voorwaarden.
De nieuwe maatregel geldt niet voor EU-burgers, omdat datadeling in Europa verboden is. Toch denken critici dat Facebook de grenzen van wat er mogelijk is, zal gaan opzoeken om alsnog aan de privacyregels in Europa te kunnen voldoen.
Voor veel mensen is dit het moment om WhatsApp te verlaten en over te stappen naar een veiliger alternatief. We bespraken al twee privacyvriendelijke alternatieven en één daarvan is Signal. In dit artikel kom je erachter hoe je WhatsApp-gebruikers makkelijk kunt uitnodigen voor Signal.
WhatsApp-deelnemers uitnodigen voor Signal
- Installeer Signal via de knop hieronder
- Open Signal op je telefoon
- Tik op de instellingen via de drie puntjes rechts bovenin
- Tik op ‘Nieuwe groep’
- Je moet ten minste één contactpersoon toevoegen om een groep in Signal te kunnen maken
- Kies één contactpersoon en tik op de blauwe pijl om verder te gaan
- Geef de groep een naam en een foto en tik op ‘Aanmaken’
- Tik op ‘groepsinstellingen’ via de drie puntjes rechts bovenin
- Tik op ‘Groepsverwijzing voor deze groep’ en schakel de optie in
- Tik op ‘Met anderen delen’ en dan op ‘Kopiëren’
- Plak deze link in de WhatsApp-groep waarvan je de overige deelnemers wilt uitnodigen voor Signal
Alle deelnemers kunnen op deze manier makkelijk overstappen naar dezelfde groep op Signal. Het is wel aan jou om (met behulp van dit en dit artikel) de deelnemers over te halen om WhatsApp voorgoed te verlaten. En dat zal een lastige klus zijn, maar ‘als er een schaap over de dam is, volgen er meer’. Succes!
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Wat wordt hiermee bedoeld: “Alle deelnemers kunnen op deze manier makkelijk overstappen naar dezelfde groep op Signal.”. Is dit dan de groep die je aangemaakt hebt in Signal zoals beschreven? Of een nieuwe groep?
Ik hoop wel dat mensen die Signal gaan gebruiken beseffen dat hun data op het toestel staat en dat deze verloren gaat bij verlies/diefstal/defect.
Misschien iets voor AW om hier een artikel over te schrijven.
Zie liever dat RCS breed wordt uitgerold zodat we via Google Berichten kunnen appen.
inmiddels wel gezien dat Signal niet geschikt is voor openbare groepen. Je telefoonnummer is voor iedereen zichtbaar.
Prima app voor familie maar voor de rest hou ik het voor gezien.
Jullie schrijven Telegram verkeerd ?
RVS lijkt me toch een veel beter alternatief. Niet verbonden aan 1 app. En binnenkort ook encrypted
Het werkt als degene die in de groep komt dit niet geblokkeerd heeft.
maar het is toch makkelijker om een bericht te klikken en dan mensen uitnodigen dan klik je op via andere app en dan kan je de wa aan klikken en mensen selecteren . lijkt mij makkelijker
De optie Groepsverwijzingen etc ontbreekt. Wel de melding dat ik een oude grorp aanmaak. Alles is up to date maar deze instructie werkt helaas niet.