'ZTE's eerste Android Wear-smartwatch gaat ZTE Quartz heten'

ZTE Quartz
Bronnen hebben de hand weten te leggen op promomateriaal van fabrikant ZTE. Hier is de ZTE Quartz te zien. Het klokje is onlangs in de officiële Bluetooth-database ontdekt met typenummer ZW10. Over de specificaties is helaas nog weinig bekend behalve dat het beschikt over een eigen dataverbinding via 3G zodat het niet afhankelijk is van een wifi-verbinding of de verbinding van een gekoppelde smartphone. Hoogstwaarschijnlijk maakt deze 3G-verbinding het ook mogelijk om te bellen met de smartwatch. De Quartz zou verder kunnen werken met zowel Androidsmartphones (Android 4.3 of hoger) en iPhones (iOS 8.2 of hoger).
ZTE-topman Lixin Cheng heeft begin januari in een interview ook al gezegd dat ze een smartwatch op de markt willen brengen die qua accuduur langer meegaat dan andere smartwatches. Hier heeft Cheng ook aangegeven dat de nieuwe smartwatch een LTE-chip krijgt waardoor het een eigen internetverbinding kan opzetten.
De ZTE Quartz zou overigens niet de eerste smartwatch van deze fabrikant zijn. Op het Mobile World Congress van 2016 kwamen ze met de Venus 1 en Venus 2, maar deze apparaatjes kwamen meer over als activiteitentracker dan als smartwatch. De ZTE Quartz zou dit gat prima kunnen opvullen, zeker als het een langere accuduur kan realiseren ten opzicht van de concurrentie. Qua naam is ZTE Quartz overigens niet echt origineel. ZTE heeft eerder al eens een 5,5 inch-smartphone op de markt gebracht met exact dezelfde naam.
Het is niet bekend wanneer ZTE deze wearable met lange accuduur gaat lanceren en wat deze moet gaan kosten. Wel heeft het Chinese bedrijf al een contract afgesloten met een Amerikaanse provider voor de verkoop van de wearable, waardoor Amerikanen als eerste aan bod komen om de Quartz te kunnen aanschaffen.
Bron: Venture Beat
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties