Samsung 2025? Maak nu kans op een Music Frame t.w.v. €449!

YouTube test AI die video’s voor je samenvat (en meer)

Wesley Akkerman
Wesley Akkerman
7 november 2023, 12:11
2 min leestijd
YouTube test AI die video’s voor je samenvat (en meer)

Lees verder na de advertentie.

YouTube is voornemens veel met kunstmatige intelligentie te gaan doen. Eerder kondigde het bedrijf al aan generatieve AI voor videomakers uit te brengen en nu is er wederom nieuws omtrent chatbots. Er komt namelijk een AI aan die de doorsnee kijker met verschillende dingen op het platform kan helpen.

YouTube zet in op kunstmatige intelligentie

Binnen de app kunnen we binnenkort namelijk een speciale knop verwachten die ons toegang geeft tot een chatbot waar we vragen aan kunnen stellen. De content die hieruit voortkomt is gebaseerd op grote taalmodellen (LLM’s), maar het is niet duidelijk welke. De info komt van YouTube vandaan, maar ook van het web in het algemeen.

Met de chatbot kun je verschillende dingen realiseren. Je kunt bijvoorbeeld om gerelateerde content vragen, op basis van de huidige video. Ook kun je vragen of de AI video’s voor je samenvat (lekker handig, zo hoef je ze niet te kijken) of meer informatie over het onderwerp in de video geeft.

yotube ai

Kanttekeningen en release

Wanneer je besluit gebruik te maken van de chatbot, onthoud dan dat YouTube je data gebruikt om hem te verbeteren. Alle verzoeken die je invoert, en de antwoorden die daaruit volgen, gaan in de databank. Echter, na dertig dagen worden de gegevens ook weer gewist. De gegevens worden niet voor persoonlijke advertenties gebruikt.

De release van de functie laat – in elk geval in Europa – nog even op zich wachten. Vooralsnog is de AI alleen beschikbaar voor Amerikaanse YouTube Premium-abonnees die achttien jaar of ouder zijn. Die kunnen bijvoorbeeld naar de New-pagina van YouTube gaan; binnen enkele weken is de Ask-knop ook in de Android-app te vinden.

Ondertussen gebruikt het platform ook kunstmatige intelligentie om comments onder lange video’s in te delen op onderwerpen. Het kan zijn dat je in de komende weken dus een soort forumdraadachtige interface tegenkomt in de YouTube-apps, met als doel om bepaalde informatie en comments overzichtelijker te maken.

Wat vind jij van de nieuwe AI-functies van YouTube: handig of overbodig? Laat het ons weten!

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

1

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

7 november 2023, 13:20

Als je zo een audiodescriptie zou kunnen genereren van wat er te zien is, dan zou dat misschien wel handig kunnen zijn voor passages waar je enkel beelden hebt en geen auditieve info mbt. wat er gebeurt. Maar daar hebben ze waarschijnlijk nog niet aan gedacht.