Wil je je huis automatiseren met Samsung SmartThings, dan begrijpt het systeem je nu beter. Dat komt omdat er updates naar het platform komen waarmee hij je natuurlijke taal sneller begrijpt.
Lees verder na de advertentie.
Routines in Samsung SmartThings
SmartThings is het smarthomeplatform van Samsung en daar komen meerdere nieuwe mogelijkheden voor uit. Zo kun je nu routines maken in gewone taal, wat wil zeggen dat hij je beter begrijpt als je andere woorden gebruikt dan het systeem wellicht gewend is. Je kunt dus letterlijk zeggen welk effect je wil bewerkstelligen en dan gaat SmartThings dat voor je regelen.
Lees verder na de advertentie.
Het kan soms veel tijd kosten om op te zoeken welke stappen je allemaal moet ondernemen en wat je allemaal moet zeggen om een automatisering mogelijk te maken, zeker als je iets ingewikkelds wil. Reden voor Samsung om met ene update te komen die beter begrijpt wat je zegt. Het heet de Routine Creation Assistant (vrij vertaald: routinemaak-assistent) en die stelt je in staat om een zin te typen met wat jij wil dat er gebeurt. Bijvoorbeeld: “Doe alle lampen uit als ik het huis verlaat”.
Je hoeft dus niet apart allemaal lampen aan te sturen en locatie op je telefoon in te schakelen of andere losse stappen te zetten: Samsung SmartThings snapt nu zelf wat hij moet doen om dat effect voor je te creëren. Je kunt deze mogelijkheid al kennen van Google Home met zijn Gemini-integratie, dus waarschijnlijk ken je het al, maar als je echt een Samsung SmarThings-smarthome hebt, dan is dit een heel fijne nieuwe toevoeging. Er is alleen een nadeel: het is in eerste instantie alleen beschikbaar voor mensen in Zuid-Korea en de Verenigde Staten. We weten nog niet wanneer het eventueel naar Europa/Nederland komt.
Verlate acties
Nieuw is ook dat je een ‘Goedemorgen’-routine kunt maken die je slaapkamerlamp om 7 uur aanzet en de koffiemachine dan 15 minuten later inschakelt. Dit zijn een soort ‘verlate’ activiteiten die je nu dus deel kunt laten uitmaken van dezelfde routine. Wil je ook nog dat je gordijnen 10 minuten nadat je lampen aanspringen openen, dan kan dat ook. Ook is er een nieuwe ‘bevestigen om uit te voeren’-actie, waardoor je een notificatie krijgt waarin wordt aangegeven dat je iets wil laten uitvoeren. Zo voorkomt het systeem dat er iets getriggerd wordt wat je eigenlijk niet wil.
Lees verder na de advertentie.
Er komt ook een Virtual Home-mogelijkheid heen en die laat je demo’en hoe het is om een smarthome te hebben met SmartThings, ook als je helemaal geen smarthome met SmartThings hebt. Je kunt de SmartThings-app downloaden en dan wat uitproberen in je digitale huis. Tot slot krijgt SmartThings Find ook een upgrade, waardoor je links kunt delen om makkelijker je vrienden en familie te laten helpen met zoeken. Je kunt de locatie van een Galaxy SmartTag delen door een linkje te sturen: wel kan dat alleen met een Samsung-toestel. Het sturen: het ontvangen kan op elk toestel.
Daarnaast komt er een nieuwe donkere modus aan voor de app op iOS, het besturingssysteem van de iPhone, waardoor de app rustiger is om te bekijken en ook net even minder energie vraagt. Samsung brengt daarnaast aanpassingen toe aan de Apple Watch-app.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten