OnePlus Launcher: verbeterd 'Recente apps'-menu en 'Quick Search'

OnePlus Launcher
De OnePlus Launcher is een relatief vlotte en kale interpretatie van het Android-startscherm, al voegt OnePlus wel een reeks eigen verbeteringen toe ten opzichte van Googles eigen Pixel Launcher. Met de nieuwe versie 4.4 van OnePlus Launcher is dat niet anders, en als eerste is er het recente apps-menu dat een reeks wijzigingen krijgt zoals al werd geteased in recente Q&A-sessie van OnePlus.
We merken meteen op aan het nieuwe menu dat de kaarten van al je actieve apps wat kleiner zijn weergegeven zodat het menu wat minder druk en bombastisch lijkt. Daarnaast is enkel de naam van de app bovenaan de kaarten te zien, want het icoontjes verhuist naar de onderkant. Je ziet zo makkelijker tussen welke apps je precies scrollt. Verder is ook het menu met de drie puntjes verdwenen waarmee je een app in split-screen-modus kan openen, en je kan die opties nu activeren door een kaart lang ingedrukt te houden.
Quick Search
OnePlus komt ook met de nieuwe Quick Search-gesture dat je helpt om sneller bepaalde apps terug te vinden zonder dat je doorheen je applijst moet scrollen. Vanuit het startscherm veeg je naar boven om je appdrawer te openen zoals je dat gewend bent, alleen moet je bij deze gesture eerst het applicatiedock onderaan ingedrukt houden alvorens je veegt. Je komt dan meteen in de zoekbalk terecht van waaruit je kan zoeken naar apps en mappen.
Als laatste kunnen OnePlus-toestellen nu apps in een vensterweergave openen, vergelijkbaar met de manier waarop dat gebeurt bij Chromebooks en toepassingen zoals Samsung DeX. Zoek naar 'Freeform windows' vanuit de ontwikkelaarsopties. Wat vind jij van het nieuwe Recente-apps menu? Laat het ons weten in de reacties onderaan dit artikel.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties