Samsung Galaxy S26 Ultra nu met Chromebook Go

Netatmo werkt aan slim deurslot zonder wifi, mét smart key

Dimitry Vleugel
Dimitry Vleugel
4 september 2022, 11:30
1 min leestijd

Het Franse bedrijf Netatmo kennen we van het weerstation, de slimme thermostaat en het rookalarm. Het bedrijf is hard bezig om het aantal producten uit te breiden en komt met een slim deurslot.

Lees verder na de advertentie.

Slimme sleutel

Slimme sloten zijn in opkomst, kijk maar eens naar Nuki en naar Bold. Deze sloten kun je openen via je smartphone: waar je ook bent. Netatmo begeeft zich nu ook op deze markt, maar komt met een iets andere benadering.

Het meest gehoorde bezwaar tegen slimme sloten is dat de deur geopend kan worden via de app en daardoor kwetsbaar is voor hackers. Netatmo heeft dit probleem ondervangen door de verbinding met het internet eruit te halen. Je smartphone maakt verbinding met het slot door middel van Bluetooth LE (low energy), dus er wordt geen verbinding gemaakt met de wifi en het internet. Het slot kan via de app op je mobiel alleen worden geopend wanneer je binnen het Bluetooth-bereik bent. Dat is doorgaans maximaal 10 meter.

  • Lees alles over Netatmo’s slimme deurslot zonder wifi, mét smart key in het volledige artikel op AW Smart

Wat vind jij: doet Netatmo een gouden greep door deze klassiek slot-smartslot-hybride? Laat het nu achter in de reacties bij dit artikel.

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

12

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

Plaats een reactie
5 september 2022, 20:08

Wat te doen als je telefoon stuk is of batterij leeg Kom je dan nog binnen

4 september 2022, 20:47

Het allergrootste probleem is dat ze allemaal te duur zijn. ALs het rond de €100 zou zijn, dat was het succes veel groter. hetzelfde met de thermostaten. Er zit voor 15 tot 20 Euro aan productiekosten aan. Waarom dan zo’n enorme prijs.

6 september 2022, 13:31

Ontwikkelingskosten en verkoophoeveelheid

13 september 2022, 23:08

Het is allemaal bestaande techniek, dus ontwikkelingskosten zijn bijna nihil.
De verkoophoeveelheid houdt men lager door de prijs zo hoog te zetten. Dus marketingtechnisch is het niet zo slim.

4 september 2022, 20:30

Heb je ook een prijs, Laura?

4 september 2022, 21:08

Ik ben geen roze konijn, ik verkoop geen batterijen, sorry.

25 september 2022, 19:59

Wat is dit nou weer voor een gekke reactie? Ik vraag alleen of je weet wat het gaat kosten.
Je stelt reacties niet op prijs?

26 september 2022, 2:59

Oh, ik dacht dat je op iemand anders reageerde over batterijen. Excuus!
Er is nog geen prijs bekend helaas, ik ben erg benieuwd hoeveel zo’n ’tussenoplossing’ gaat kosten! 🙂

4 september 2022, 14:14

Dit lijkt me een stuk beter ja. En ik neem aan dat het gedeelte voor de initiële setup aan be binnenkant van de deur zit. En wat als de batterij op is?

4 september 2022, 16:01

Als de batterij van het slot op is, dan doe je er gewoon -uit mijn hoofd- vier nieuwe AAA-batterijtjes in.

4 september 2022, 21:01

Maar dan moet je wel eerst binnen zijn, ik zou een digitale sleutel kluis buiten maken.

4 september 2022, 21:08

Dat is zo, maar dat ding gaat minimaal een jaar mee op zijn batterijen, dus je kunt ook in je agenda een herinnering plaatsen (en misschien geeft de app het ook aan, net als bij Ring).