Android Wear

Lees verder na de advertentie.
Op de IFA kwam alleen fabrikant ASUS met een nieuwe smartwatch met Android Wear in de vorm van de ZenWatch 3. Vorig jaar zagen we onder andere de nieuwe horloges van Motorola en Huawei, maar dit jaar was het stilletjes, ook rondom fabrikant LG. Nu hebben deze drie fabrikanten laten weten dit jaar niet meer te komen met nieuwe Android Wear-smartwatches.
Binnenkort zal Android Wear 2.0 worden uitgebracht, maar dat is volgens de fabrikanten geen reden om toch een nieuw horloge uit te brengen. Voorlopig zien we dus geen opvolgers van de nieuwe Moto 360, Huawei Watch en de Watch Urbane van LG. Google zelf zou ook werken aan twee nieuwe smartwatches, waarover eerder enkele details verschenen.
LG wil afwachten wat de markt wil en daarop anticiperen. Zo gaat het bij de ZenWatch 3 vooral om het uiterlijk en de lage prijs, zet de tweede Apple Watch in op fitness en is waterdicht en is de Gear S3 van Samsung uitgerust met een eigen GPS-sensor, zodat deze stand-alone kan worden gebruikt, tijdens bijvoorbeeld het hardlopen. Motorola wil inzetten op de mogelijkheid om horloges geheel los van een smartphone te laten werken, door onder andere een verbinding op te zetten met een mobiel netwerk. In het verleden hebben we onder andere de LG Watch Urbane LTE gezien, die zulke mogelijkheden had. Volgens het bedrijf is het technisch allemaal wel te bewerkstelligen, maar zijn ze er toch nog niet helemaal klaar voor.
Dat we dit jaar geen nieuwe Android Wear-horloges gaan zien zegt natuurlijk niet alles, want begin januari 2017 wordt bijvoorbeeld de CES (Consumer Electronics Show) gehouden in Las Vegas. Of dat daadwerkelijk het podium wordt voor fabrikanten van een nieuwe generatie slimme horloges is natuurlijk nog wel de vraag en simpelweg afwachten.
Bron: CNET
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik draag al enkele jaren een smartwatch. Heb de 1e van Sony gehad, daarna de 2e van Sony. Overgestapt naar de Samsung Galaxy Gear 1,daarna Gear 2,Moto 360(1e uitvoering) en draag nu een LG watch Urbane. Ik doe niet aan sport en vind die voorzieningen in een smartwatch overbodig. Ik wil alleen meldingen van berichten, email, en blijft. Wel moeten berichten enzo volledig te lezen zijn op een smartwatch en apps zoals WhatsApp en Facebook zijn mooi meegenomen. Bij android wear zijn ook spelletjes te installeren wat ik dus overbodig vind. Mooie watchfaces vind ik belangrijk, fotocamera op mijn Gear 1 en 2 heb ik uitgeprobeerd daarna niet meer gebruikt dus dat was voor mij ook overbodig net zoals een hartslagmeter die ik nooit gebruik. Dat ze die hartslagmeter en sportvoorzieningen in een hoogwaardig sporthorloge steken zou beter zijn en smartwatches maken die gewoon weergeven wat op je smartphone binnen komt. Ik heb nu terug een Samsung Gear S3 Frontier ge preorderd omdat ik de weergave op Android Wear maar niks vond. Tizen is een beter besturingsysteem voor smartwatches en alles word beter weergegeven. Voor mij is dit althans zo, ieder zijn keuze.
Samsung is al een tijd gestopt met de camera. De Gear 1 was een afknapper met camera in de band (geen bandje verwisselen), de Gear 2 had camera ingebouwd, maar daarna is het gestopt. Er waren privacy problemen (net als met Google’s bril) en het maakte het horloge echt niet mooier. Inzetten op gezondheidsmeting met hartslag vind ik een vereiste, dan heb je er ook wat aan bij sport en voor slaapmonitoring. En verder niet teveel van verwachten, het blijft een priegelschermpje zodra je er meer mee wilt.
Ik mis nog steeds een Android wear watch met camera.
Zonder killerfunction blijft het niets met die smartwatches. En het duurt nog wel even voor betalen, inchecken in OV, en toegang via smartwatch beschikbaar komen op grote schaal. Pas dan worden ze interessant.