Augmented Reality komt weer terug
Google doet nog een poging om Augmented Reality weer op de kaart te brengen. Na de gefaalde Google Glass voor consumenten is dit project nu voornamelijk actief bij bedrijven. De bovenstaande afbeelding is van de Google Glass Enterprise Edition die nog steeds wordt verkocht. Met de Glass krijg je via een speciale lens informatie over de wereld om je heen. Denk in het geval van bedrijven aan hoe je bepaalde elementen moet produceren of moet verbinden. Het weergeven van informatie over de wereld heen wordt ook wel Augmented Reality genoemd.
Dit is de tegenhanger van Virtual Reality, waar alles wat je ziet gesimuleerd wordt. Ook hier is Google actief met de Google Cardboard en later Google Daydream. Deze headsets werken door middel van je smartphone, al is er recentelijk ook een zelfstandig exemplaar van Lenovo gelanceerd.
Nu werkt Google aan nog een nieuw project die zich volledig richt op Augmented Reality. Intern heeft het project de naam Google A65 meegekregen. Met deze informatie komt de vaker betrouwbare website WinFuture. De headset moet volledig zelfstandig werken, dus zonder verbonden kabels. De kracht wordt verzorgd door een speciale Snapdragon 603 chipset die voor Internet of Things toepassingen is gemaakt.
Het apparaat zal worden geproduceerd door dezelfde fabrikant die ook de Pixel C-tablet heeft gemaakt. De headset beschikt over enkele camera’s en microfoons voor de interactie met de gebruiker. Wat er precies mogelijk gaat worden met de headset is nog niet duidelijk. De huidige tegenhanger van dit initiatief lijkt Microsoft HoloLens, ook een zelfstandige headset die zich richt op AR.
Microsoft HoloLens
De stap naar Augmented Reality is niet heel erg groot. Google doet al heel veel met het verwerken van beelden. Denk ten eerste natuurlijk aan ARCore, waarbij AR-apps kunnen draaien op smartphones door middel van de camera en sensoren. Ook Google Lens is een soort van AR, waarbij objecten in real-time worden herkend en geïdentificeerd. Vergeet Google Foto’s ook niet, waarbij foto’s en video’s kunnen worden geanalyseerd en je achteraf kan zoeken op personen en voorwerpen.
Google ARCore op smartphones
Beschikbaarheid
Het project met de AR-headset bevindt zich nog in de beginfase. Google en zijn partners zijn pas begin dit jaar begonnen met de eerste besprekingen. Hierna moeten nog verschillende fases worden doorlopen, van ontwerp tot daadwerkelijke productie. Kortom, het kan nog wel een paar jaar duren voordat we deze mysterieuze AR-headset in het echt (of in AR?) kunnen bewonderen.
Bron: Winfuture
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten