De Google Assistent heeft wel eens een miscommunicatie. Soms is dat grappig, maar het kan ook irritant zijn. Hopelijk komt daar binnenkort verandering in, want in een update van de Google-app staat dat er ‘gepersonaliseerde spraakherkenning’ aankomt voor de Assistent.
Google Assistent
9to5Google spotte dit in de .apk, de vroege versie van de app. Het werkt als volgt. De app bewaart audio op je telefoon en past er spraakherkenningsmodellen op toe. Zo begrijpt de Assistent steeds beter wat je bedoelt, omdat het beter leert omgaan met hoe je spreekt. Hij leert bovendien sneller wat je vaker vraagt.
Je kunt dit nieuwe hulpmiddel straks in- en uitschakelen. Als je kiest voor het laatste, dan staat er “Wanneer je dit uitschakelt, is je Assistent minder accuraat in het herkennen van namen en andere woorden die je vaak zegt. Alle audio die wordt gebruikt om voor jou de spraakherkenning te verbeteren wordt van dit toestel gewist.”
De juiste persoon bellen
Het is een soort uitbreiding op het model dat de Assistent gebruikt voor ‘Hey Google’, maar dan uitgebreider. Dit was echter vooral geënt op accenten en nu gaat het meer om een breder spectrum van spraak. Vooral namen zijn vaak moeilijk te begrijpen of herkennen. Toch lullig als de Google Assistent vraagt om ‘Alex’ te bellen, en er naar je ‘Ex’ wordt gebeld. Het is echter niet alleen daarvoor bestemd, maar ook om het gesprek in het algemeen wat natuurlijker te laten verlopen. Daar heeft iedereen baat bij.
Op dit moment is een gesprek met de Google Assistent nog wat hakkelig en robotisch, terwijl het mooi zou zijn al dit veel natuurlijker was. Het wordt daardoor waarschijnlijk ook meer gebruikt, omdat je hopelijk in de toekomst dan minder hard hoeft na te denken over hoe je iets vraagt, omdat de spraakassistent veel eerder begrijpt wat je bedoelt.
De nieuwe mogelijkheid is nog niet live en het kan nog steeds gebeuren dat die optie helemaal nooit live gaat. Het is echter te hopen van wel, zeker voor mensen die een taal spreken buiten het Engels.
Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over de Google Assistent? Download dan onze Android-app en volg ons op Facebook, Instagram, YouTube, Telegram en Twitter.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Klopt, bijvoorbeeld etenswaren aan m’n boodschappenlijst toevoegen werkte tot een maand of 2 geleden probleemloos. Tegenwoordig krijg ik echter meestal een of ander recept voorgelezen als reactie op bijvoorbeeld “voeg boontjes aan mijn lijst toe”. Ook “zet mijn schermen aan” om de schakelaars van mijn computerschermen te activeren werkte voorheen vlekkeloos, maar resulteert nu een raadselachtige “energiebeheer wordt nog niet ondersteund” reactie.
De laatste tijd is dat ding steeds slechter in dingen begrijpen en opdrachten uitvoeren.
Commando’s die hij jarenlang foutloos opvolgde krijgen nu een verkeerde uitvoering of de melding dat ze er geen zak van snapt.
Mateloos irritant
Hier ben ik het mee eens. De assistant is in al die jaren helemaal niet beter geworden. Daardoor gebruik ik het ook veel minder. Dan spreek je in het Nederlands en krijg je in het Engels te horen dat ze het niet begrijpt (en vice versa). Ik vind verder ook dat de ontwikkeling stil staat, mag wat mij betreft wel wat meer innovatie zijn. Het hele Google eco systeem mag ook stabieler worden wat dat betreft.
Ik zou deze functie best willen inschakelen. Op dit moment heeft m’n smartspeaker kuren: als mijn partner het ding vraagt om “vrt radio1” te activeren, doet de smartspeaker dat zonder verpinken. Maar vraag ik hetzelfde met exact dezelfde formulering, dan weigert het ding stomweg (kan hij het item niet vinden of momenteel niet afspelen). ’t Kan zijn dat ik iets fout heb gedaan bij het instellen of dat ik iets niet goed ingesteld heb. Maar ik raak in de war tussen de google app en de google assistent app en ook vind ik het jammer dat instellingen van de app niet op de website terug te vinden zijn, zodat ze in je account bewaard blijven ook al deïnstalleer je de app en herinstalleer je alles weer. Ik hoop echt dat dit artikel een update krijgt als de functie er is en dat er dan uitgelegd wordt hoe je dat moet activeren. Dank bij voorbaat
Prima, daar wacht ik dan ook op, en het zou ook fijn zijn als je dan een headset met microfoon met pc kan gebruiken om de assistent te trainen. Nu ben je dus, zoals gezegd, afhankelijk van apps en worden deze instellingen niet opgeslagen op https://assistant.google.com/settings .
Het is te hopen dat dat juist met een nieuwe oplossing zoals in dit artikel beschreven beter gaat, Katty!
Dat is zeker een goede tip, maar daaruit blijkt wel dat de assistent m’n stem niet kan onthouden als ik b.v. de Google-app deïnstalleer en daarna herinstalleer.
Je kan wel enkele instellingen bewerken via je pc als je naar https://assistant.google.com/settings gaat, maar niet alles wat binnen de app kan kan je ook op deze wijze instellen of opslaan. Jammer vind ik dat, want nu ben je van die app afhankelijk en als je die om een of andere reden verwijdert en herinstalleert, mag je ook met het instellen overnieuw beginnen.
Dat hij je stem niet goed kent, denk ik dat “misschien” opnieuw jou stem moet laten herkennen in de instellingen.
Nu is het zo dat ik alleen ben en geen 2e stem hoeft te gebruiken dus of er ern 2e stem bij kan weet ik niet.
Was maar een ingeving, proberen kan geen kwaad, toch? ?