Google is niet van plan om een budget-Pixel-toestel uit te brengen. Het bedrijf heeft in een interview met de Duitse site Der Standard aangegeven dat er geen budget-Pixel op de planning staat.
Betaalbare Pixel-telefoon
Het begon allemaal met een Pixel-telefoon, maar inmiddels is er een Pixel Fold, een Pixel Tablet, en er is natuurlijk de a-reeks dat een soort Google’s antwoord is op de Fan Editions van Samsung. Midrange, instap-high end en echt high end is dus al gedekt, maar waar blijft nou het echte budgettoestel van Google? Zeker nu de gewone Pixel gigantisch in prijs stijgt, wordt de wens om een budgetvariant groter. Natuurlijk is de a-variant er om mensen die wat minder aan hun telefoon willen uitgeven te helpen, maar een goedkoop toestel dat je bij wijze aan je opa zou aanraden omdat het lekker goedkoop en laagdrempelig is, maar toch goed, die is er niet van Google zelf.
Die komt er dus ook niet. Google meent dat het daarvoor te veel moet inleveren om met een knap toestel op de proppen te komen, zoals op het gebied van kunstmatige intelligentie, AI en beveiliging. Een Pixel van 200 euro is dus op dit moment ondenkbaar bij Google. Nu de ondersteuning voor Pixel 8 vrij lang is: 7 jaar, kan het zich bovendien daarachter verschuilen: als je per jaar bekijkt wat je aan je toestel kwijt bent, dan is dat dus minder. Dan ga je er echter wel vanuit dat je zelf je toestel niet zat bent of stuk laat vallen. Overigens zegt Google dat zelf niet hoor: het heeft alleen gezegd dat het te veel compromissen moet sluiten om een telefoon van rond de 200 euro te maken.
Marktplaats dan maar?
Als je dus een betaalbare Pixel wil kopen, dan zal je moeten kijken naar een a-variant. Als het even kan koop je een refurbished variant of een tweedehands. Op Marktplaats staan een paar knappe Pixel 6a’s te koop voor 250-350 euro.
Heb jij nog tips om aan een betaalbare Pixel te komen? Laat het weten in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Snap het helemaal. Naar het zich laat aanzien zal het uitbrengen van de nieuwe A serie modellen (8a) wel gecontinueerd worden. In eerdere instantie zijn geruchten verspreid dat de A serie uitgefaseerd zou worden ten gunste van een te ontwikkelen Ultra model. Niet slim als de grote aantallen verkochte Pixels zeer waarschijnlijk voor het conto van de A serie komen.
Google had nooit het Nexus-merk in moeten wisselen voor het Pixel-merk. Ze hadden met Nexus de onderkant van de markt kunnen bedienen en met Pixel de bovenkant. Dat gezegd hebbende: Nexus kan natuurlijk ook geherintroduceerd worden voor het marktsegment onder Pixel Xa.
De Nexus toestellen waren baanbrekend, elk toestel op een bepaald vlak. Ik mis bvb mijn Nexus 7 tablet.
Nokia gaat ook richting 1000 euro met hun nieuwe toestellen. De modelen zien er mooi uit en ook de batterij gaat lang mee. Dat ga je betalen.
In de tijd dat Google Nexus phones in haar portfolio had kon je zeggen dat ze gaven om mensen met een beperkter budget. ok er is daarna we Nokia op de markt gekomen met almost standaard Google maar helaas is Nokia inmiddels ook weeral bij af want na ruim een jaar begonnen ze al te te falen in hun updatebeleid. Samsung is daarom met de A serie misschien wel heel goed alternatief