Marktanalist Counterpoint Research heeft onderzoek gedaan naar de smartphoneverkopen in het eerste kwartaal van 2021. Welke telefoons in Europa het meest verkocht werden, lees je hier.

Lees verder na de advertentie.
Herstel in smartphoneverkopen
Volgens Counterpoint is de Europese smartphonemarkt herstellende van een moeilijk 2020. Dit is mede te danken aan positievere vooruitzichten op het gebied van de pandemie in vergelijking tot dezelfde periode vorig jaar. Toen begon de pandemie zijn tol te eisen en de grote neergang voor de smartphonemarkt volgde. Nu, een jaar later, staat de Europese smartphoneverkoop er gelukkig heel anders voor. Counterpoint meldt een groei van 6% in het eerste kwartaal van 2021. De markt loopt nog wel steeds lichtjes achter op het eerste kwartaal van 2019.

Samsung op nummer 1
Samsung heeft in Europa het afgelopen kwartaal de meeste telefoons verkocht, en daarmee Apple van de troon gestoten. Alhoewel Apple nog steeds de marktleider is in Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. De prestaties van Xiaomi en OPPO zijn even indrukwekkend.
OPPO en Xiaomi snelle stijgers
Xiaomi haalde in maart Samsung in als grootste smartphoneleverancier van Spanje en veroverde de tweede plek in Italië ten koste van Apple. Xiaomi is nu goed voor een vijfde van de smartphoneverkopen in Europa, bijna een verdrievoudiging van zijn marktaandeel ten opzichte van 18 maanden geleden. OPPO wist zijn aandeel te verdubbelen van 3% naar 6% en veroverde de vierde plaats op de Europese markt.
Volgens Counterpoint Research Director, Peter Richardson, gaat 2021 een interessant jaar worden: “De groeiende markt zal meer concurrentie tussen leveranciers zien: Samsung en Apple hebben beide hun marktaandeel verbeterd in het eerste kwartaal van 2021, en hun leiderschapsposities zullen opnieuw worden uitgedaagd door een groot aantal Chinese nieuwkomers, geleid door Xiaomi.

Xiaomi Mi 11
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Gigaset is tegenwoordig van de Goldin group, ja uit China. met Siemens heeft het al lang niks meer te maken.
Ik stap over naar HTC. Chinese merken in de ban vanwege overheidsbemoeienis/spionage. Jammer dat er naast Gigaset geen echte Europese telefoons zijn. Gigaset had ook mijn interesse vanwege /e/ maar is technisch veel minder dan HTC. HTC Exodus 1s vind ik ook interessant vanwege block-chain/privacy.
Conclusie: de Chinese spyware rukt op.
samsung brengt ook wel heel veel phones uit je word er wel is moe van zoveel
da b?
De boycot door Amerika heeft een aardverschuiving te weeg gebracht. Huawei stak Samsung naar de kroon. Het vermoeden heb ik dat er volwaardige Chinese fabrikanten op de loer liggen om de tol van Huawei over te nemen. Voorlopig hoop ik nog tenminste 2 jaar met mijn fantastische Pixel 4 XL voort te kunnen. Ik hoop dat Google tot inkeer komt en Europa blijft voorzien van die eigentijdse Pixel telefoons.